Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v ledním hokeji 2011 představilo medaile, v boji o ně ztratili hned na úvod Rusové

Martin Slabý

Martin Slabý

29. 4. 2011

Nebylo by to mistrovství světa, kdyby nebylo o co hrát. Kromě tradičního poháru pro nejlepší mužstvo bude šestnáct celků i letos samozřejmě usilovat o jednu ze tří medailí, jejichž podoba byla před zahájením turnaje představena.

Medaile pro mistrovství světa v ledním hokeji

Která tři mužstva si rozeberou medaile z letošního světového šampionátu? Zdroj: youtube.com

Medaile, jejichž hmotnost je zhruba 220 gramů a průměr 70 milimetrů, pocházejí z dílny Martina Zlejšího, art directora bratislavské reklamní agentury Wiktor Leo Burnett.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

„Mým úkolem bylo vytvořit originální medaili, na které bude převládat hokejová idea nad národními motivy. Inspirací pro mě byly hlavně medaile z olympiád v Turíně, Pekingu či Vancouveru, které byly rozmanité tvary, použitými materiály i povrchovou úpravou,“ říká k medailím Zlejší.

Základním materiálem medailí je tombak, tedy slitina mědi a zinku přibližně v poměru 90:10. Každá medaile je dle své hodnoty galvanicky pokovovaná daným kovem. Poté jsou leštěny a patinovány. Na ploše medaile jsou výřezy ve tvaru hokejky. Povrch každého z cenných kovů připomíná poškrábaný led. Stuze medaile dominuje slovenská trikolóra umístěná na levé straně bílého podkladu. Logo IIHF, hokejista s vítězným gestem a písmena jsou vystouplé a bez rýh.

Skupina A

Rusko – Německo – 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

B: 25. Greilinger, 58. Reimer

Slovensko – Slovinsko – 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

B: 36. Šatan, 48. Podhradský, 60. Bartečko – 23. Krajnc

 

Skupina B

Švýcarsko – Francie – 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

B: 62. Vauclair

Kanada – Bělorusko – 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

B: 2. a 49. Eberle, 31. Skinner, 46. Tavares – 20. Stěpanov

Kdo se o cenné kovy z letošního světového šampionátu podělí, se dozvíme až za dva týdny. Dnešní výsledky ale ukázaly, že nás čeká zajímavé mistrovství, ve kterém nebude nouze o překvapení. Rusové by mohli vyprávět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v ledním hokeji 2011 představilo medaile, v boji o ně ztratili hned na úvod Rusové