Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v ledním hokeji 2011 má svůj black list aneb Co si s sebou na zápas určitě neberte

Martin Slabý

Martin Slabý

29. 4. 2011

Že si nedovedete představit hokejový zápas bez bubnů a trubek? Budete muset. Právě tyto tradiční fanouškovské pomůcky jsou na černé listě předmětů, kterým je na nadcházejícím mistrovství světa přístup na stadion zapovězen.

Orange Arena v Bratislavě

S některými předměty se na stadiony světového šampionátu nedostanete Zdroj: iihf.com

Pokud se chystáte na zápasy mistrovství světa v hokeji, měli byste vědět, že není od věci přijít na stadion s časovým předstihem. Než vás totiž pořadatelé do bratislavské či košické arény vpustí, čeká vás poměrně dlouhé martyrium. Zvláště pokud u sebe budete mít některý z předmětů, který se pořadatelské službě nebude líbit.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

Obě dvě arény, ve kterých se šampionát uskuteční, se fanouškům otevřou vždy hodinu a půl před utkáním. Každý návštěvník projde prohlídkou ve speciální nástupní zóně před arénou, a pokud u něj pořadatelé utkání najdou něco podezřelého, bude mít smůlu. Tedy ne, že by ho na hokej nepustili, ale předmětů doličných se bude muset zbavit nebo odložit je v úschovnách, které budou před arénami připravené. Po utkání si pak může předměty vyzvednout.

A teď tedy k seznamu věcí, které byste měli raději nechat doma. Kromě klasických položek, jako jsou střelné, sečné či bodné zbraně, návykové látky, skleněné a plastové láhve, výbušniny nebo pyrotechnika, zapomeňte na to, že si s sebou do haly vezmete fotoaparát, termosku, deštník či vlajku připevněnou na tyči. „Vlajky nesmí mít tyč, fanoušek je může držet v ruce,“ dodává k tomu manažer pro bezpečnost Stanislav Jankovič.

Co raději nechte doma:

– střelné, sečné, bodné zbraně

– návykové látky

– skleněné a plastové láhve

– pyrotechniku, výbušniny

– fotoaparát, termosku, deštník

– bubny, trubky, píšťalky, vuvuzely, vlajky připevněné na tyči

– jídlo a pití

To ale není všechno. Do arén si neberte ani jídlo či pití, v prostorách stadionu bude dostatek bufetů, kde se budete moci občerstvit. Nakoupené pochutiny však musíte sníst a vypít mimo hlediště.

Ani to ale není konec seznamu. Zapovězeny jsou tradiční způsoby hokejového fandění pomocí bubnů, trubek, píšťalek či vuvuzel. Povoleny však jsou zvonce a řehtačky. I ty ale mají svá omezení. Nesmí být větší než 25 centimetrů. Do arény si můžete přinést i ruksak či kabelku, opět však rozumné velikosti, aby nepřekážely ostatním divákům.

Co si naopak vzít můžete:

– zvonce, řehtačky (do 25 cm), vlajku bez tyče

– kabelky, ruksaky (o velikosti, aby se vešly na klín či pod sedadlo)

Během přestávek pak můžete odejít do zabezpečené zóny před arénou, pořád ale při sobě musíte mít platnou vstupenku, kterou budete potřebovat ke vstupu zpátky. Jelikož byste však zase museli absolvovat celou anabázi a nemuseli stihnout začátek další třetiny, opouštět stadion se příliš nedoporučuje.

Tak teď už snad jen zbývá popřát příjemnou zábavu. Bezpečnostní opatření si budete moci vyzkoušet v praxi už dnes, kdy mistrovství světa v hokeji začíná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v ledním hokeji 2011 má svůj black list aneb Co si s sebou na zápas určitě neberte