Sport

MS v in-line hokeji: Češi na zlato nedosáhli, mají bronz

Martin Slabý

18. 7. 2010

Čeští in-line hokejisté se radují z bronzuČeským in-line hokejistům se na mistrovství světa nepodařilo dosáhnout na vytoužené zlato. Boj o bronz, který na ně po porážce od Američanů zbyl, už ale zvládli a obsadili konečnou třetí příčku.

Čeští in-line hokejisté se radují ze zisku bronzových medailí

Čeští in-line hokejisté se radují ze zisku bronzových medailí Zdroj: beroun2010.com

Na světovém in-line hokejovém šampionátu v Berouně čekal na české reprezentanty po čtvrtfinálové drtivé výhře nad exotickým soupeřem z Mexika o poznání těžší soupeř z USA. Klíčové utkání v boji o postup do finále Češi bohužel nezvládli, když borcům ze zámoří podlehli vysoko 3:8. Sen o zlatých medailích se jim tak rozplynul před očima a zbyl na ně „pouze“ boj o bronz, ve kterém na ně čekal výběr Francie. Ten dopadl v semifinále ještě hůře, když jej Švýcaři vyprovodili ze hřiště výpraskem 0:7.

V zápase dvou poražených semifinalistů se s napětím očekávalo, jak velký vliv na psychiku bude mít na české hokejisty páteční vysoká prohra. Ti ale na svého soupeře vlétli s odhodláním a díky třem brankám v rozmezí dvou minut vedli nad Francouzi v deváté minutě už 3:0.  Když v polovině druhé půle zvyšoval Toman už na pětibrankový rozdíl, zdálo se být o všem rozhodnuto. Hostující tým však o chvíli později snížil a navíc v závěru zápasu dostal několikaminutovou početní výhodu čtyři na dva, kterou ale využil už pouze jednou, a tak se mohli reprezentanti České republiky radovat ze zisku bronzových medailí.

Český reprezentační tým

Český reprezentační tým Zdroj: beroun2010.com

Individuální pocty se dostalo Karlu Rachůnkovi, který byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Mistry světa se nakonec stali naši semifináloví přemožitelé, kteří přehráli Švýcary 6:1.