Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Závěrečné slalomy pro Schildovou a Grange. Záhrobská dvanáctá, Trejbal šestnáctý

Martin Slabý

Martin Slabý

20. 2. 2011

Mistrovství světa v alpském lyžování v německém Garmisch-Partenkirchenu je minulostí. Celý program zakončily víkendové slalomy, ve kterých měla několik želízek v ohni i česká výprava. Nejlépe z Čechů dopadli Šárka Záhrobská a Filip Trejbal. Poslední zlaté medaile získali Marlies Schildová a Jean-Baptiste Grange.

Marlies Schildová

Z vítězství ve slalomu světového poháru se Marlies Schildová raduje často, v neděli poprvé jásala i nad slalomovým zlatem z MS Zdroj: youtube.com

Na třech posledních světových šampionátech stála na stupních vítězů, což se žádné jiné slalomářce nepovedlo. Do Garmisch-Partenkirchenu však v roli favoritky Šárka Záhrobská neodjížděla. V dosavadním průběhu světového poháru jí ve slalomu patří  osmé místo. Poslední slalom před odjezdem na šampionát, v němž skončila pátá, však dával určité naděje.

Záhrobské však nakonec mistrovské branky v Ga-Pa příliš nesvědčily. Po prvním kole byla až patnáctá, když na vedoucí Rakušanku Schildovou ztrácela téměř dvě a půl sekundy. Ani druhé kolo nebylo ze strany šestadvacetileté bronzové medailistky z olympiády ve Vancouveru ideální. Díky zaváhání několika soupeřek jí to však nakonec stačilo na konečné dvanácté místo.

Vedení po prvním kole uhájila a mistryní světa se stala první dáma slalomu ve světovém poháru Marlies Schildová. Vydařený rakouský závod podtrhla druhým místem Katrin Zettelová, bronz získala Švédka Maria Pietilaeová-Holmnerová.

Druhá česká závodnice Eva Kurfürstová obsadila jednatřicátou příčku. Michaela Smutná a Martina Dubovská nedokončily první jízdu.

Zlato ze slalomu mužů vybojoval Grange

První kolo mužského slalomu se nepovedlo českým lyžařům. Ondřej Bank se z tratě poroučel po několika vteřinách. S brankami si nepotykal a do cíle nedojel ani Martin Vráblík. Kryštof Krýzl nezvládl obhajobu osmého místa z minulého šampionátu a po prvním kole byl mimo nejlepší třicítku. Nejlépe tak svou první jízdu zajel Filip Trejbal, ani on ale nebyl se sedmadvacátým místem příliš spokojen a do druhého kola jel s cílem pokusit se proklouznout do první patnáctky.

Ta nakonec Trejbalovi unikla o jednu jedinou setinu sekundy. Šestadvacetiletý slalomář předvedl ve druhém kole šestou nejrychlejší jízdu, což mu stačilo na šestnácté místo. Velký posun zaznamenal také Rakušan Mario Matt, který do druhé části slalomu vyjížděl z patnáctého místa a o medaili přišel až jízdou průběžného lídra Jeana-Baptista Grange.

Francouz nakonec celý závod i vyhrál, když o třiačtyřicet setin sekundy porazil Švéda Jense Byggmarka. Bronz pro Itálii získal Manfred Moelgg. Kryštof Krýzl ve druhém kole chyboval a klesl na konečnou devětatřicátou příčku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Závěrečné slalomy pro Schildovou a Grange. Záhrobská dvanáctá, Trejbal šestnáctý