Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Svindal obhájil zlato z kombinace, Bank dojel pátý

Martin Slabý

Martin Slabý

14. 2. 2011

Norský sjezdař Aksel Lund Svindal po dvou letech opět vyhrál na mistrovství světa závod v kombinaci. Na přední příčky po sjezdu útočil i Ondřej Bank. Nakonec skončil v Garmisch-Partenkirchenu pátý, což je jeho doposud nejlepší umístění na světových šampionátech. Po sjezdu však zřejmě myslel ještě výš.

Aksel Lund Svindal

Světový titul v kombinaci obhájil v Garmisch-Partenkirchenu Nor Aksel Lund Svindal Zdroj: youtube.com

První dobrou zprávou pro českého fanouška bylo vylosování. Ondřej Bank a Martin Vráblík byli totiž nasazeni hned na úvod závodu a s čísly 4 a 7 mohli těžit z upravené tratě. Prvně jmenovaný skutečně z dobré tratě profitoval, když do cíle dojel s náskokem na prvním místě. Přesto po dojezdu kroutil hlavou na znamení nespokojenosti. Po dojezdu nejlepších sjezdařů však již mluvil trochu jinak.

Za sebou totiž nechal řadu elitních sjezdařů a musel se sklonit jen před čtveřicí Svindal, Innerhofer, Feuz a Fill.  „Udělal jsem na trati hodně chyb, ale jsem celkem spokojen. I když je jasné, že jsem mohl zajet lépe,“ zhodnotil Bank své vystoupení ve sjezdu. Poklony se dočkal od legendárního Nora Aamodta: „Kdo by mohl ohrozit vedoucího Svindala? Určitě Ondřej Bank, je to vynikající lyžař,“ prohlásil bývalý excelentní závodník v rozhovoru po první části superkombinace.

Bank však vedoucího Svindala neohrozil. Do slalomu, ve kterém vypadla řada favoritů včetně Američanů Ligetyho a Millera a Švýcara Zurbriggena, sice nastoupil s odhodláním, postupně ale svůj náskok začal ztrácet a pomyslnou cílovou pásku protnul v čase o dvaadvacet setin pomalejším než v té době vedoucí Benjamin Raich.

Naděje na medaili však stále žila. Po něm jedoucí Italové a Švýcar Feuz jsou totiž spíše vyznavači sjezdu. Beat Feuz kombinační slalom opravdu nezvládl, když závod nedokončil. To už ale bylo v době, kdy bylo jasné, že Bank medaili nezíská. Oba dva lyžaři z Itálie totiž dojeli v lepším čase a odsunuli českého reprezentanta na čtvrtou příčku. Konečné páté místo pro Ondřeje Banka zpečetil Aksel Lund Svindal, který celou superkombinaci vyhrál s luxusním náskokem jedné vteřiny a jedné setiny. Druhý Christof Innerhofer proměnil svůj třetí start na šampionátu ve třetí cenný kov, když stříbrem zkompletoval sbírku. Třetí skončil Peter Fill.

Martin Vráblík zajel slalom v osmém nejrychlejším čase, což mu v součtu se sjezdem stačilo na sedmnácté místo. Závodu se vůbec nezúčastnili favorizovaní Ivica Kostelič a Carlo Janka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Svindal obhájil zlato z kombinace, Bank dojel pátý