Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Obří slalom mužů sjel nejrychleji Ligety

Martin Slabý

Martin Slabý

18. 2. 2011

Dej mi číslo 1, já vyhraju! Tak přesně tohle platilo na MS v alpském lyžování v Garmisch-Partenkirchenu jak ve včerejším obřím slalomu žen, tak v dnešním závodu mužů. S jedničkou startující Ted Ligety stanul na stupních vítězů na nejvyšším stupínku, i když po prvním kole byl až čtvrtý. Ondřej Bank skončil devatenáctý.

Ted Ligety

Zlatou medaili v obřím slalomu mužů získal Ted Ligety Zdroj: youtube.com

Český univerzál Ondřej Bank měl přitom závod rozjetý na daleko lepší umístění. Po prvním kole figuroval na dvanáctém místě a nebýt jednoho zaváhání, mohl být i v první desítce. Ve druhém kole však svou pozici neudržel a v celkovém pořadí se propadl na devatenáctou příčku.

Dopolední část závodu sjel nejrychleji Aksel Lund Svindal a zdálo se, že zaútočí na druhou zlatou medaili. Prapor Rakušanů držel průběžně druhýPhilipp Schoerghofer, třetí byl Chorvat Ivica Kostelič, který se vrátil plný sil z krátké dovolené v domácím prostředí. Ani Svindal, ani Kostelič si ale po skončení závodu medaili na krk nepověsili.

Výbornou jízdu totiž ve druhém kole předvedl Francouz Cyprien Richard, který stoupal výsledkovou listinou ze sedmého místa po kole prvním až do projetí cílem Teda Ligetyho. Medailové umístění uhájil pouze Philipp Schoerghofer, jen místo stříbra nakonec získal bronz. Kostelič se nakonec propadl ze třetího až na třinácté místo, Svindal skončil o šest setin sekundy za bronzovým Rakušanem.

Prokletí jednatřicátých míst, které v této sezóně provází české reprezentanty, neprolomil Kryštof Krýzl, kterému nejlepší třicítka unikla o šest setin. Adam Zika dokončil závod na šestatřicátém místě. Martinu Vráblíkovi se jízda v prvním kole příliš nepovedla, a i když se dostal mezi šedesátku lyžařů, kteří získali právo startovat i ve druhém kole, na start se už nepostavil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Obří slalom mužů sjel nejrychleji Ligety