Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Innerhofer vytřel zrak favoritům

Martin Slabý

Martin Slabý

9. 2. 2011

Pokud jste čekali, že úvodní mužskou disciplínu na mistrovství světa v alpském lyžování vyhraje někdo z favoritů, mýlili jste se. V nejrychlejším čase totiž trať absolvoval Ital Christof Innerhofer, který v celkovém pořadí disciplíny ve světovém poháru není ani v první desítce.

Christof Innerhofer

Christof Innerhofer nedal favoritům šanci a stal se mistrem světa v Super G Zdroj: youtube.com

Podobně jako v závodu žen i v mužském Super G byli největší favorité ve startovní listině v úvodu druhé patnáctky. Když se na trať vydával se šestnáctkou startující Carlo Janka, měl však vítěz závodu svou jízdu už za sebou. Pár chvil před ním totiž cílovou pásku protnul Ital Christof Innerhofer.

Šestadvacetiletý rodák z Brunica překonal do té doby vedoucího Rakušana Hannese Reichelta o plných šest desetin sekundy. I poměrně výrazná ztráta však Reicheltovi, startujícímu ještě o tři lyžaře dříve, stačila na zisk stříbrné medaile. Na papírové favority tak zbyl až bronz, který si nakonec do Chorvatska odveze Ivica Kostelič. Didier Cuche, Benjamin Raich, Romed Baumann nebo již zmiňovaný Janka – ti všichni brali až příčky od čtvrté níže.

Na náročné zledovatělé trati měla řada závodníků problémy. Ve výsledkové listině najdeme pouze jednačtyřicet jmen, byť na startu se mělo objevit třiasedmdesát borců. Dva z nich na trať vůbec nevyjeli, zbytek ztroskotal na některé z nástrah těžké sjezdovky. Za zmínku ale stojí výkon Američana Bodeho Millera, který při kontaktu s jednou z branek ztratil jednu z hůlek a i bez ní dokázal nejen jet dál, ale ještě o několik desetin zrychlit. O lepší umístění ho připravilo až zaváhání krátce před koncem, po kterém už nedokázal nabrat rychlost. I přes to mu však výsledný čas stačil na konečné dvanácté místo.

Velmi solidním výkonem se prezentoval Ondřej Bank, který s relativně vysokým číslem 45 skončil sedmnáctý. U Petra Záhrobského a Marka Syrovatky najdeme ve výsledkové listině zkratku DNF, neboť závod nedokončili.

Trénink na sjezd vyhrála Marchandová-Arvierová

Ženy měly na programu trénink na sjezd, ve kterém byla nejrychlejší Francouzka Marie Marchandová-Arvierová před Larou Gutovou ze Švýcarska a svou kolegyní z reprezentace Ingrid Jacquemodovou. Z Češek dojela nejlépe Klára Křížová na šestatřicátém místě. Šárka Záhrobská byla o dvě místa níže, Pavla Klicnarová s Danielou Markovou skončily v páté desítce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Innerhofer vytřel zrak favoritům