Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Goerglová nejdřív zpívala, pak zvítězila. Záhrobská nepojede obří slalom

Martin Slabý

Martin Slabý

8. 2. 2011

V německém Garmisch-Partenkirchenu v úterý začalo mistrovství světa v alpském lyžování. Úvodní disciplínu ovládla Rakušanka Elisabeth Goerglová, která se zaskvěla i jako zpěvačka. Nazpívala totiž oficiální píseň šampionátu.

Elisabeth Goerglová

Zahajovací disciplíně mistrovství světa v alpském lyžování kralovala Elisabeth Goerglová Zdroj: youtube.com

„You`re the Hero“ zpívala na slavnostním zahájení mistrovství světa Elisabeth Goerglová spolu s Christianem Geislerem. S klidným svědomím mohla zpívat sama o sobě, protože o den později se hrdinou opravdu stala. Alespoň ve sportovním smyslu slova. V úvodním závodě totiž nenašla přemožitelku a vybojovala první zlatou medaili pro Rakousko.

Goerglová zahajovala skupinku sedmi největších favoritek závodu. Nebylo tak žádným překvapením, že do cíle dojela v nejrychlejším čase. Po ní však startovala šestice závodnic, z nichž ji kterákoliv mohla na místě pro aktuálně vedoucí lyžařku vystřídat. Žádné se to ale nepodařilo. Nejblíže k tomu měla Američanka Mancusová, která zaostala o pouhých pět setin sekundy. První medaili si připsalo i domácí Německo, když bronz získala Maria Rieschová. Závod se nevyvedl největší favoritce Lindsay Vonnové. Sedmé místo je pro vítězku tří ze čtyř Super G letošního světového poháru neúspěchem.

Na start se postavila i trojice českých závodnic. Andrea Zemanová skončila dvaatřicátá, Pavla Klicnarová o pět míst níže. Klára Křížová do cíle nedojela.

Záhrobská do obřího slalomu nenastoupí

Mezi závodnicemi podle očekávání nebyla největší česká naděje Šárka Záhrobská. Trojnásobná medailistka ze světových mistrovství ale nakonec oproti původnímu plánu nepojede ani obří slalom. Záhrobská, které letošní sezóna zatím nevychází úplně podle představ, necítí podle vlastních slov šanci výrazněji se v obřím slalomu prosadit, a proto se bude soustředit pouze na superkombinaci a především slalom.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Goerglová nejdřív zpívala, pak zvítězila. Záhrobská nepojede obří slalom