Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v alpském lyžování: Fenningerová vítězkou superkombinace, Bank úspěšný v trénincích sjezdu

Martin Slabý

Martin Slabý

11. 2. 2011

Rakousko má druhou zlatou medaili z mistrovství světa v alpském lyžování. V Garmisch-Partenkirchenu se o ni postarala Anna Fenningerová, která nenašla přemožitelku v superkombinaci. Druhá skončila Slovinka Tina Mazeová, bronz získala zkušená Anja Pärsonová ze Švédska. Češky se umístily ve třetí desítce.

Anna Fenningerová

V úterním Super G byla pátá, v pátek v kombinaci už dosáhla Anna Fenningerová na zlato Zdroj: youtube.com

Před mistrovstvím byla za největší favoritku kombinačního závodu považována Američanka Lindsey Vonnová. Ta však vinou nedávného pádu v tréninku zatím v Garmisch-Partenkirchenu neprožívá příliš šťastné dny. Po sedmém místě ze Super G se spekulovalo, jestli do superkombinace vůbec nastoupí. Na start úvodní části se nakonec postavila, ale sjezd dokončila s poměrně značnou ztrátou až ve druhé desítce a do slalomu už nenastoupila.

Podobně na tom byla další z favoritek, domácí Maria Rieschová. Ta sice nemusela vzdorovat následkům zranění, v posledních dnech se však potýkala s chřipkou. Přestože nebyla zcela fit, ve startovní listině figurovala a na rozdíl od Američanky dojela obě části. Lepší než jedenácté místo jí však její zdravotní stav nedovolil vybojovat.

Kombinační sjezd nakonec nejlépe zajela vítězka úvodního Super G Elisabeth Goerglová před Dominique Gisinovou ze Švýcarska a Švédkou Anjou Pärsonovou. Jen poslední jmenovaná si však medailovou příčku udržela i po odpoledním slalomu.

Všem vzala vítr z plachet teprve jednadvacetiletá Rakušanka Anna Fenningerová. Ta do slalomu nastupovala ze čtvrté pozice, ale velmi dobrou jízdou si zajistila první místo. Druhá skončila Slovinka Tina Mazeová, které po sjezdu patřilo až deváté místo. Bronz si do Švédska odveze devětadvacetiletá Anja Pärsonová. České lyžařky Klára Křížová a Daniela Marková se seřadily na čtyřiadvacátém a pětadvacátém místě.

Ondřej Bank dvakrát v první desítce

Kromě superkombinace žen byl v pátek na programu i druhý trénink na sjezd mužů. V něm skončil na výborném sedmém místě český sjezdař Ondřej Bank a po čtvrteční páté příčce z prvního tréninku podruhé povzbudil české naděje do víkendového závodu. Na vítězného Francouze Theauxe ztratil v pátek jen čtyřiaosmdesát setin sekundy. Ve čtvrtek za prvním Innerhoferem zaostal o necelé dvě vteřiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v alpském lyžování: Fenningerová vítězkou superkombinace, Bank úspěšný v trénincích sjezdu