Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS 2011: Reprezentační týmy už mají své nové hvězdy

Redakce

Redakce

6. 5. 2011

Všechny reprezentační výběry přivezou na šampionát okolo dvaceti pěti hráčů. V každém týmu se dá očekávat, kdo bude střílet góly, kdo bude odvádět černou práci, kdo bude dominovat a kdo ne. Přesto se vždycky objeví několik hráčů, kteří oproti předpokladům vynikají více, než se čekalo. V dnešním příspěvku vám zmíněné nové hvězdy MS v ledním hokeji 2011 přiblížíme.

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec je letos oporou českého týmu na mistrovství světa Zdroj: iihf.com

V základních skupinách vynikala celá řada hokejistů. Dnes vám představíme tři hráče, kteří se ve výborném světle ukázali v reprezentacích se šancí na titul. Budou to reprezentanti Kanady, Švédska a České republiky.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

Kanadský mladík Jeff Skinner

Trenér kanadské reprezentace Ken Hitchcock se nebál do týmu zařadit hráče Caroliny, kterým je teprve osmnáctiletý Jeff Skinner. Ovšem pokud si myslíte, že to byl výběr naslepo, mýlíte se. Jeff má za sebou skvělou úvodní sezonu v NHL, kde si připsal z 82 zápasů 63 kanadských bodů. Stejně skvěle si vede i na šampionátu a po třech zápasech má na kontě pět kanadských bodů. Je až neuvěřitelné, co si tento mladíček na ledě dovolí. Myslím, že v Kanadě roste nová hvězda a v příštích letech o tomto výjimečném hráči ještě hodně uslyšíme.

Švédský obr Patrik Berglund

Patrik Berglund

Patrik Berglund vstřelil na MS už čtyři branky Zdroj: iihf.com

V dresu švédské reprezentace září dvaadvacetiletý útočník St. Louis Blues Patrik Berglund. Přestože neměl v letošní sezoně nijak oslnivé statistiky v NHL, šampionát ho zastihl ve skvělé formě. Právě Berglund je koncovým článkem většiny švédských útočných akcí. A tak se není čemu divit, že po zápasech v základních skupinách vede tabulku střelců celého šampionátu. V úvodních třech zápasech stihl švédský kanonýr čtyři přesné zásahy.

Česká zeď v bráně má jméno Pavelec

Pokud do včerejšího večerního zápasu s Finskem někdo pochyboval o Pavelcových kvalitách, musel po zápase svůj názor změnit. Už v průběhu sezony v NHL přesvědčoval Ondřej Pavelec, že se do nejlepší ligy světa nedostal náhodou. Kdybychom sáhli v jeho kariéře ještě hlouběji, zjistili bychom, že o svých kvalitách přesvědčoval všude, kde chytal. Proto jsem nezastával názor většiny lidí, že bez Vokouna nemáme šanci na úspěch.

Ondřej Pavelec je vysoký brankář, a tak už při pouhém brankářském postoji zabere většinu branky. Když k tomu navíc přidáme mrštnost, vlastnost, kterou většina velkých brankářů nemá, stojí před námi ideální gólman. Brankář je nejdůležitější součástí týmu na turnajích, jako je mistrovství světa. Proto buďme rádi, že branku České republiky hájí právě Ondřej Pavelec. Se zazděnou brankou bude totiž honba za titulem o dost snazší.

Češi dnes proti Slovensku

Českou hokejovou reprezentaci čekají extrémně náročné zápasy. Postupně se utká se Slovenskem, Ruskem a Německem. Po Finsku tak český národní tým prověří tři velmi kvalitní týmy. Myslím, že vyhrát všechny zápasy se nám nepodaří. A abych pravdu řekl, byl bych rád za případnou porážku, která by nám nijak neuškodila. Spíše naopak. Hráči by spadli zpátky na zem a do případných vyřazovacích zápasů by šli od začátku doslova na krev.

V očích soupeřů už bychom nebyli ten bezchybný tým bez porážky, který chtějí všichni porazit. Navíc si nemyslím, že turnaj jako mistrovství světa se dá absolvovat bez jediné prohry. Všechny týmy jsou velice kvalitní a udržet si výkonnost na nejvyšším stupni po dobu 14 dní je hodně obtížné. Nehledě na to, že nás po již zmíněných třech zápasech čeká další velmi těžký soupeř a tam už bude zmíněná výhra povinností. Pokud se nám však podaří vyhrát všechny turnajové zápasy, zlobit se nebudu. Naopak. Rád si zase poslechnu pověstné přepište dějiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS 2011: Reprezentační týmy už mají své nové hvězdy