Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Morrissey se označuje za humasexuála. Přitahují ho prý všichni

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

24. 10. 2013

Britský zpěvák Morrissey ve své autobiografii vynalezl nové slovo- Označil se za humasexuála, tedy člověka, kterého přitahují všichni lidé.

FOTO: Morrissey

Zpěvák Morrissey se dal na literaturu. Reprofoto: Youtube.com

Bývalý frontman alternativně-rockové formace The Smiths letos vydal vlastní životopis, nazvaný prostě Autobiography. Hodně prostoru v něm věnuje svému osobnímu životu. Zpěvák, většinou označovaný za gaye, v knize obohatil terminologii o vymyšlené slovo humasexuál, které ho prý vystihuje lépe než homosexuál.

„Nejsem homosexuál. Přesně řečeno jsem humasexuál. Přitahují mě zkrátka všechny lidské bytosti, ne jen jedno konkrétní pohlaví – ale samozřejmě takových lidí, kteří se mi líbí, není mnoho,“ vysvětluje zpěvák, známý typickým účesem s vlnou nad čelem.

Úvahy o otcovství

V knize čtyřiapadesátiletý Morrissey otevřeně popisuje, že o děvčata nikdy nejevil zájem, ale potkalo ho podobné dilema jako řadu homosexuálů – přál by si mít děti. Napůl vážně prohlásil, že v současné době zvažuje, že by si dítě pořídil s dlouholetou blízkou přítelkyní Tinou Dehghani. „Přemýšlíme, že bychom si pořídili miniaturní ukňouranou příšerku,“ komentuje to svérázný vokalista.

Morrissey se proslavil v osmdesátých letech jako zpěvák manchesterských The Smiths. Po rozpadu kapely se vydal na úspěšnou sólovou dráhu. Kromě drbů ze svého osobního života letos fanoušky potěšil třemi novými tracky People Are the Same Everywhere, Action Is My Middle Name a The Kid’s a Looker, které pocházejí ze živé nahrávky z roku 2011 a vyšly letos v dubnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Morrissey se označuje za humasexuála. Přitahují ho prý všichni