×
TOPZINE.cz

Moravský knižní salon: obnovená tradice knižního veletrhu v Olomouci

FOTO: Stánek s knihami
Startuje Ostravský knižní veletrh. Prostor dá knihám pro děti a mládež. FOTO: Jakub Ehrenberger, TOPZINE.cz

Knižní veletrh měl v moravské metropoli svou tradici, ta se nicméně na téměř dva roky vytratila kamsi do neznáma. Letos v červnu se to ale změní, neboť Regionální centrum Olomouc se rozhodlo tuto tradici obnovit a pořádá Moravský knižní salon.

FOTO: Stánek s knihami
Tradice knižního veletrhu v Olomouci bude obnovena FOTO: Jakub Ehrenberger, Topzine.cz

Od 9. do 11. června 2011 bude Regionální centrum Olomouc pořádat knižní veletrh s názvem Moravský knižní salon. Motto jeho prvního ročníku zní: Od Gutenberga k internetu. Knihy jsou skutečně v dnešním věku techniky opomíjeny a to zejména u mladé generace.

Zaostřeno na děti a mládež

Veletrh si klade za cíl představit knihu coby fenomén, který i v dnešní době plné techniky má (zejména právě mladé generaci) co říct. Moravský knižní salon se tak zaměří především na děti a mládež. V Olomouci na ně budou čekat tvůrčí dílny, loutková divadelní představení, hodiny kreslení (se slovenským výtvarníkem a ilustrátorem), karneval či literární a výtvarné soutěže na téma Od Gutenberga k internetu.

Na Moravském knižním salonu na vás čekají samozřejmě expozice vydavatelů, nakladatelů, distributorů, knihkupců, ale také internetových vydavatelství a portálů. Těšit se můžete i na setkání a besedy se spisovateli Ivankou Devátou, Václavem Větvičkou a dalšími. Probíhat budou autorská čtení, autogramiády, ale i výstavy nebo koncerty. Připomene se také 100. výročí narození polského spisovatele Czeslawa Milosze, nositele Nobelovy ceny. V rámci veletrhu můžete také představit svou literární tvorbu v kavárně Hyde park.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..