Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Moravskoslezské Beskydy. Lyžování s dávkou folklóru

Redakce

Redakce

21. 1. 2011

Rozhodujete se, kde strávit zimní dovolenou? Beskydy jsou výbornou volbou. Na turisty zde čekají upravené sjezdové tratě, běžecké trasy a příjemné ubytování. Navíc, ze všeho tu čiší lidová kultura valašska, která na Moravě a v části Slezska stále přetrvává.

FOTO: Chata Libušín na Pustevnách

Chata Libušín na Pustevnách, Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Moravskoslezské Beskydy se rozprostírají v nejvýchodnější části České republiky. Tvoří přirozenou hranici se Slovenskem a Polskem. Vrcholky jsou převážně pokryty lesy a pastvinami. Beskydy jsou v období jara a léta vyhledávány pěšími turisty, v zimě potěší lyžaře.

V Beskydech se nachází devět lyžařských areálů. Mezi nejznámější patří Pustevny, Soláň a Bílá. Zimní sezóna začíná všude prvního prosince a končí na konci března nebo počátkem dubna. Otevírací doba sjezdovek je od sedmi do pěti hodin. Šestidenní jízdné pro dospělého vyjde v hlavní sezóně na 1 400 korun.

Pustevny
V blízkosti Rožnova pod Radhoštěm se nachází lyžařské středisko Pustevny. Lyžařské tratě jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Na výběr je tu z deseti lyžařských sjezdovek všech obtížností. K dispozici je jedna dvousedačková lanová dráha. Běžkaři se mohou vydat po hřebenech až k soše bájného pohanského boha Radhoště. Areál nabízí turistům různé služby. Půjčovnu lyží, ski servis, lyžařskou školu a restaurace, kde si můžete dát některá tradiční valašská jídla.

Beskydy

Beskydy, Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Soláň
Areál je vhodnější pro rodiny s dětmi a pro méně náročné lyžaře. Lyžařské sjezdovky a vleky jsou v areálu tři. Na sjezdovkách je možnost občerstvení. Ve středu a v pátek areál nabízí večerní lyžování. Dále je v nabídce lyžařská škola, ski servis a půjčovna lyží.

Bílá
V obci Bílá se konají významné sportovní akce republikového i evropského formátu. K výběru je ze tří sjezdovek s obtížností modrá a červená. Běžkaři se mohou vydat na hřeben Moravsko-slovenského pomezí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Moravskoslezské Beskydy. Lyžování s dávkou folklóru