Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Monte Carlo na DVD: Selena Gomez si užívá na cizí účet

Tři kamarádky se ztratí na dovolené v Paříži. Díky povedené náhodě ale dojde k výměně jejich příměstského hostelu za luxusní apartmá na Azurovém pobřeží. Nový film se zpěvačkou Selenou Gomez je sladší než sachrový dort.

FOTO: Monte Carlo

Tři dívky na toulkách. Zdroj: distributor filmu

Film

Osmnáctka Grace (Selena Gomez) má těsně po maturitě a je rozhodnutá vyrazit na poslední prázdniny do Paříže se svou nejlepší kamarádkou Emmou (Katie Cassidy). Rodiče ji ovšem donutí vzít s sebou i její upjatou nevlastní sestru Kate (Leighton Meester), se kterou si ovšem ani Grace ani Emma nekáply do noty. Cestovní nálada tedy zpočátku není zrovna přívětivá, čemuž přispěje i hádka Emmy s jejím přítelem.

Thomas Bezucha je americký režisér, který má na kontě zatím jen 3 filmy. V roce 2005 na sebe upozornil komedií Základ rodiny s Diane Keaton a Sarah Jessicou Parker.

Při prohlídce Paříže se ale trio slečinek ztratí. Ovšem ukáže se, že Grace je k nerozeznání podobná arogantní milionářské dcerušce Cordelii, čehož trojka využije a vydává se na luxusní romantickou dovolenou do Monte Carla.

Monte Carlo cílí na mladší náctileté publikum a to nejen obsazením ústřední trojice popovou hvězdou a herečkami ze seriálů Super Drbna a Melrose Place 2009. Snímek totiž připomíná klasickou pohádku s přepychovými kulisami, šablonovitými postavami a šťastným koncem.

Celý příběh je úplně odstřižen od reality, což je umocněno výpravou dokonalého světa, módními kulisami a luxusním prostředím francouzské riviéry. To by vůbec nevadilo, pokud by si film udržel aspoň zlomek nadhledu a bral se trochu míň vážně. Bohužel legrace musela jít stranou. I díky tomu se ze snímku stává nudící telenovela, ve které všechny tři princezny samozřejmě musejí najít svého prince, ovšem i vztahová linka přináší spíše nelogické jednání postav.

O zábavu se tak postará jen pár nápaditých záběrů režiséra Thomase Bezuchy, komičky Catherine Tate a Valérie Lemercier ve vedlejších rolích a bezděčné odkazy na starší filmy (Zlaté věže, Chyťte zloděje). Monte Carlo je plnohodnotným zástupcem žánru dívčích limonád, kterému dominovaly filmy se sesterským duem Olsenových.

FOTO: monte carlo katie cassidy selena gomez leighton meester

Whoa Oh! Zdroj: distributor filmu

Pro někoho může představovat příjemný relax nad hezkými záběry francouzského pobřeží. Jestli však od filmu čekáte něco víc, raději ho vynechte, pokud vám není čtrnáct a nemáte prsa.

DVD

Přeslazené barvy plastového obalu ukazují, jaká podívaná diváka čeká. Ke cti ovšem budiž, že nemáme tu čest s papírovou pošetkou ze stánku. Výbava samotného disku je sice bohatá na jazykovou podporu (pět jazykových verzí včetně průměrného českého dabingu a patnáct titulkových variant), bonusy ovšem DVD neobsahuje žádné. Můžete si ovšem pustit kousek filmu s maďarským dabingem, což vás možná pobaví daleko víc než film samotný.

Monte Carlo (Monte Carlo)

Dobrodružný / Komedie / Romantický
USA, 2011, 109 min

Režie: Thomas Bezucha
Hrají: Selena Gomez, Leighton Meester, Katie Cassidy, Cory Monteith, Andie MacDowell, Catherine Tate, Brett Cullen, Pierre Boulanger, Valérie Lemercier

Zvuk: český, anglický, polský, maďarský, turecký
Titulky: české, anglické, portugalské, bulharské, chorvatské, arabské, řecké, maďarské, islandské, hebrejské, polské, rumunské, srbské, turecké, slovinské
Bonusy:

Hodnocení filmu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Monte Carlo na DVD: Selena Gomez si užívá na cizí účet