Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Mona Lisa byla odcizena z Louvru. Pozornost ostrahy odlákala nudistka

Redakce

Redakce

1. 4. 2012

Včera ve večerních hodinách zmizel z proslulé pařížské galerie Louvre její nejslavnější obraz, tajemný portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinci. Policie pátrá po pachatelích a prosí veřejnost o pomoc.

OBR: Mona Lisa

Jak dlouho bude trvat, než policie dopadne pachatele a vrátí obraz na své místo? Zdroj: TOPZINE.cz

Obraz, který se stal symbolem galerie Louvre a který přitahoval do Paříže dlouhé zástupy turistů, je pryč. Tato informace se dostala na veřejnost včera v nočních hodinách, i když se galerie snažila udržet tento skandál v tajnosti.

Přestože je drobný portrét v prostorách galerie chráněn neprůstřelným sklem a neustále je u něj přítomen někdo z hlídačů, bezpečnostní opatření selhala. Na vině je, jak to obvykle bývá, zejména lidský faktor.

OBR: Mona Lisa Louvre

Ani řada bezpečnostních opatření nedokázala obraz ochránit. Zdroj: Wikipedia.org

Policejní vyšetřovatelé uvádějí, že ke krádeži došlo krátce před pátou hodinou odpolední. Podle mluvčího pařížské policie René Davignona byli pachatelé nejméně tři: „Vmísili se do davu a spoléhali na to, že jeden z nich odvede pozornost, zatímco ostatní prolomí mechanické bariéry a obraz odnesou. To se jim bohužel podařilo.“

Kuriózní na této nešťastné krádeži je způsob, jakým se rozhodli pachatelé odlákat pozornost strážců i návštěvníků. Jedním z kompliců byla mladá žena, která se v galerii začala svlékat. Okamžitě se jí v tom pokusili zabránit dozorci, kterým ve výkonu povinnosti bránili mužští návštěvníci galerie. Strhla se krátká rvačka, během níž zmizela jak nudistka, tak Mona Lisa. Jeden dozorce a dva návštěvníci museli být ošetřeni. Několik exponátů bylo lehce poškozeno a bylo odvezeno do restaurátorských dílen.

OBR: cctv

Identifikace pachatelky je nesnadná, ale policie neztrácí naději. Zdroj: TOPZINE.cz

Identifikaci pachatelů znemožňuje to, že odhalující se žena zaujala i dozorce ovládající bezpečnostní kamery. Aby neztratili přehled o zajímavém dění v galerii, namířili kamery na její vnady. Záběry jejího obličeje i tváří ostatních pachatelů proto chybí. Policisté a pracovníci galerie však neztrácejí naději a doufají, že se dívku podaří identifikovat podle dostupných snímků. Neznáte ji?

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mona Lisa byla odcizena z Louvru. Pozornost ostrahy odlákala nudistka