×
TOPZINE.cz

Moje hra: Bartoška a Bydžovská se sejdou na jevišti Divadla Kalich

FOTO: Moje hra

Pražské Divadlo Kalich uvede v úterý 17. ledna světovou premiéru českého dramatu Moje hra. Kromě zajímavých dějových zvratů sázejí tvůrci na známá herecká esa, Jiřího Bartošku a Zuzanu Bydžovskou.

FOTO: Moje hra
K Josefovi se schází jeho osudové ženy Zdroj: Divadlo Kalich

O tom, že český divák rád chodí do divadla na kvalitní komedie, nemůže být pochyb. Zvláště muži často volí humornou inscenaci před tragédií. Dramaturgové proto mnohdy sahají po zavedených, známých jménech autorů světové proslulosti.

Čtěte také: Divadlo Kalich uvedlo muzikál Osmý světadíl

Tvůrci Divadla Kalich se rozhodli pro českou novinku. Jmenuje se Moje hra a autorem je divadelní režisér Petr Novotný (pod pseudonymem Petr Abraham).

Na co se můžeme těšit?

Hlavní hrdina, spisovatel Josef Jankulovski, hned na začátku hry umírá. Jeho posledním přáním, které má splnit jeho současná přítelkyně, je uspořádat na jeho počest skromnou soukromou slavnost. V jejich domě se tak schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, která každá nějakým způsobem významně zasáhla do života spisovatele.

Sám Josef sešlost sleduje už v posmrtném životě a hovoří se svou poslední družkou o všem, co už by si normálně nestačili říct.

Foto: Moje hra
Jiří Bartoška leží celé představení v rakvi

„Andělská komedie Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. Současně fandí životu: za jeden vyhaslý nabídne jeden nový,“ tak popisují inscenaci její tvůrci.

Bartoška znovu na divadle

K zajímavému námětu se přidají neméně zajímaví herci. Roli spisovatele přijal po dlouhé divadelní odmlce Jiří Bartoška, který je v poslední době více vidět v oblasti filmu než divadla. „Jsem rád, že vznikla takhle kvalitní původní česká hra. To se neděje samozřejmě. Hlavně tento důvod mě přesvědčil,“ objasňuje Jiří Bartoška příčinu, proč kývnul právě na tuto nabídku.

Do role partnerky byla obsazena Zuzana Bydžovská, držitelka tří Českých lvů (za filmy Gympl,Venkovský učitel a Mamas and Papas). V dalších rolích se mimo jiné objeví i Nina Divíšková nebo Jana Janěková.

Moje hra

Divadlo Kalich

Autor: Petr Abraham

Režie: Jan Kačer

Hrají: Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská, Jana Janěková ml., Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Adéla Koutná, Adéla Kačerová, Martin Kubačák

Premiéra: úterý 17. lednaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..