Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní přehlídka Jablonec 2011: Podívejte se na fotky!

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně se Svazem výrobců skla a bižuterie a Eurocentrem Jablonec nad Nisou pozval 12. ledna 2011 všechny milovníky módy a bižuterie na trendovou módní přehlídku JABLONEC 2011. Přinášíme vám fotografie z této akce!

FOTO: Módní přehlídka Jablonec 2011 - plakát

Módní přehlídka Jablonec 2011 – plakát, Zdroj: msb-jablonec.cz

Svou tvorbu zde představili přední čeští oděvní a bižuterní návrháři, uměleckoprůmyslové a odborné školy. Módní přehlídka zahájila projekt Mezinárodní trienále JABLONEC 2011, Oděv a jeho doplněk.

Na módní přehlídku naváže výstava Oděv a jeho doplněk 17. června – 25. září 2011 v Hlavní budově muzea a v Galerii Belveder a Bižuterní jarmark 16. – 24. července v Eurocentru Jablonec nad Nisou.

Nosné téma roku 2011 bylo Zdobení člověka od pravěku po současnost. Základní scénář módní přehlídky a výstavy byl zachován: prezentace bižuterní a sklářské tradice v částech Historie, Současnost a Budoucnost.

Historii, tentokrát zdobení od pravěku po 20. století, představilo muzeum z unikátní sbírky Waldes. Současnost vytvořily pracovní týmy složené z profesionálních módních a bižuterních návrhářů, kteří představili své trendové modely, kde nedílnou součástí byla bižuterie.

Budoucnost byla v rukou studentů uměleckoprůmyslových, odborných a vysokých škol. Pracovní týmy, složené ze studentů z oděvních a uměleckoprůmyslových škol, se inspirovaly historií a představily své oděvy budoucnosti.

Autorkou scénáře byla Jaroslava Slabá, scénografii módní přehlídky a výstavy navrhl Petr Kolínský. Modely předvedly manekýny firmy JBX Promotion, s. r. o.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní přehlídka Jablonec 2011: Podívejte se na fotky!