Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní oběť Anna Dello Russo v dětství kradla oblečení. Teď je z ní shopaholik

Redakce

Redakce

1. 6. 2011

FOTO: Anna Dello RussoCo se stane, když se vám v kabelce Chanel smíchá dávka exhibicionismu, nekonečna láska k módě, odvaha experimentovat a italský šarm? Odpověď zní Anna Dello Russo.

FOTO: Anna Dello Russo

Anna a její umírněnější módní kreace, Zdroj: annadellorusso.com

Největší módní oběť, jak ji popsal německý fotograf Helmut Newton, je v módním průmyslu pojem. Barevné a výstřední kombinace, ve kterých současná editorka a kreativní konzultantka japonského Vogue vyráží nejen do ulic Milána, kde momentálně bydlí, se v pravidelných intervalech objevují na nejznámějších módních blozích, jako je The Sartorialist populárního Scotta Schumana nebo Jak & Jil.

Tmavovlasá Italka původem z města Bari o sobě tvrdí, že móda ji zajímala odjakživa. Jako malá prý kradla oblečení mámě, sestře i kamarádům a nikdy neměla dost. Pořád vyhledávala nové a nové věci a různě je mezi sebou kombinovala. Můžeme s klidem prohlásit, že tato její záliba trochu hraničí se shopaholismem. Označit Annu Dello Russo jako ukázkového shopaholika není od věci. V současné době prý vlastní kolem 4 000 párů bot. Co se týče osobního stylu, dává Anna přednost extravaganci, módním výstřelkům všeho druhu, křiklavým barvám a výběr jejích outfitů se řídí heslem: čím víc jsem vidět, tím líp.

Nechci být cool, chic být fashion!

Před vstupem do japonské odnože magazínu Vogue působila Anna osmnáct let jako editorka Vogue Italia a L’Uomo Vogue. Mimo editorskou práci se vyžívá na svém vlastním blogu annadellorusso.com. Ať už se na její dítě podíváte ze zvědavosti, nebo z obdivu k autorce, hned na úvod na vás vybafne její známý citát I don`t want to be cool, I want to be fashion. Těžko říct, co tím Anna chtěla říct.

Že se nespokojí s málem, už víme. Proto by nikoho nemělo překvapit, že využívá svého jména, kde se dá. Na podzim minulého roku uvedla na trh také svůj první parfém Beyond. A flakón přesně odpovídá jejímu stylu. Je totiž ve tvaru střevíce. Zlatého. S nápadnou mašlí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní oběť Anna Dello Russo v dětství kradla oblečení. Teď je z ní shopaholik