Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní inspirace – co sledovat?

Pokud chcete držet krok s aktuálními módními trendy, můžete sledovat mnoho zajímavých blogů, internetových obchodů, nové kolekce, vkus návrhářů, modelek, celebrit, ale také módu ulice. Vyplatí se nechat se inspirovat z více zdrojů, protože pak můžete kombinovat užitečné rady a tipy v dokonalé outfity. V článku vám doporučíme pár směrů, jakými se vydat při hledání módní inspirace. Uvidíte, že když se do toho trochu položíte, móda vás bude bavit a vaše modely budou neodolatelné.

Internetové obchody, módní blogy, aktuální kolekce

Nejjednodušší způsob jak se orientovat v současné módě je sledovat aktuální kolekce zavedených značek. Z pohodlí svého domova stačí rozkliknout webovky oblíbeného shopu a prohlédnout, co se zrovna prodává. Mrkněte třeba na CCC fashion blog, kde objevíte inspirující články, které se věnují tomu, co zrovna letí. Věřte, naleznete celou řadu užitečných tipů a výhodou je, že jedním klikem můžete rovnou nakupovat v internetovém obchodě CCC. Články jsou prolinkovány odkazy na přímý nákup vytipovaných módních novinek, takže si můžete hned objednat, co se vám ze sortimentu zalíbí. Blog vás také naučí, jak kombinovat nové kousky s módní klasikou, která nestárne. Vyplatí se také nechat  si posílat aktuální newslettery oblíbených značek nebo obchodů, protože vás vždy upozorní na novinky v kolekci, ale také slevy a výhodné akce. Newsletter vám bude jednoduše pravidelně chodit do mailu a vy tak budete neustále v obraze.

Módní trendy

Celebrity, influenceři, sociální sítě

Módu někdy udávají také silné osobnosti ve společnosti, které se umí obléct a nebojí se o své tipy podělit. Facebook, Instagram nebo Tik Tok, jsou plné profilů, zaměřených na módu, a pokud holdujete sociálním sítím, můžete objevit styl oblékání jejich prostřednictvím. Módu ve společnosti zahlédnete také v časopisech a magazínech nebo v rubrikách módní policie, která hodnotí, jak se která celebrita dokázala vkusně nebo nevkusně obléct. Známé reporty z MFF v Karlových Varech se neobejdou bez důkladného představení šatů všech důležitých účastníků, kteří se prošli po červeném koberci. Pokud chcete být světový, sledujte mezinárodní časopisy jako je Cosmopolitan nebo Elle, módní přehlídky na světových molech a výrazné návrháře a jejich nejnovější kolekce a přehlídky.

Módní trendy

Móda ulice, móda velkoměst a udržitelnost

Pokud budete mít stále oči otevřené, vězte že plno módní inspirace pochytíte i přímo na ulici vašeho města. Sledujte především mladé kolemjdoucí, protože na jejich oblečení se trendy projevují nejzřetelněji a nejrychleji. Stačí se projet metrem a hned si všimnete, který módni trend zrovna letí. Toužíte-li po světovosti, navštivte New York, Londýn, Paříž nebo Řím. In je také udržitelnost, takže se nebojte zavítat do secondhand shopů. Oblíbené jsou také recyklované materiály a zažíváme příklon ke kvalitě oproti rychlé módě. Inspirovat vás může i někdo z blízkého okolí. Vzpomeňte na ženy a muže, které znáte a kteří jsou vždy pěkně a vkusně upraveni. Zeptejte se jich, kde nakupují a nechte si poradit. Nikdy se ale nesnažte cizí styl zcela kopírovat. Je vždy nutné brát v potaz vlastní vkus, postavu a preference. Nenechte se nutit do něčeho, co vám nesedí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní inspirace – co sledovat?