Módní doplňky ze shnilého masa. Takhle se kritizuje konzumní svět

FOTO: konzumni_doplnky1

Módní doplňky, které místo výrobků luxusních značek připomínají shnilé maso. Dílka z rukou britské umělkyně Andrey Hasler dávají svůj názor jasně najevo: tato sochařka nesnáší konzumní životní styl.

Jste to, co kupujete. To je zpráva, kterou se výtvarnice snaží předat publiku prostřednictvím módních doplňků s poněkud odpudivým designem. Série s názvem Burdens of Excess (Břemena nadbytku) připomíná shnilou, patologicky granulující hmotu; jsou z ní vyrobeny kabelky, šperky či nohy v luxusní obuvi. To vše naznačuje, jak moc jsou současní lidé formování módou a světem prodeje a nákupů.

Morbidní kolekce kritizující fascinaci vlastnictvím předmětů bude vystavena od 7. června do 10. srpna v Gusfordu v Los Angeles. Andrea Hasler s motivem masa neprovokuje poprvé; podobnou sérii rovněž popichující svět módy a konzumu vystavovala už v roce 2010. A co vy, necháváte se také strhnout k nákupu všeho, co je IN?

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*