Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní bloggeři u zpovědi: Normální člověk nenazve blog tak jako já

FOTO: Bloggerka Gabriela z crazypigsideas.comGabriela je sedmnáctiletá studentka zajímající se o umění a vše s ním spojené. Kromě blogování ráda kreslí, chodí na výstavy nebo se věnuje atletice. Když se náhodou přihodí, že má volné odpoledne, vyráží na lov nových kaváren.

FOTO: Bloggerka Gabriela z crazypigsideas.com

Bloggerka Gabriela, Zdroj: archiv Gabriely

Čeho jsme si na Gabriele všimli my, je její skromnost, neotřelý ležérní styl s rockovými prvky a všudypřítomný optimistický úsměv, pro které se určitě vyplatí její blog crazypigsideas.com navštívit.

Jak dlouho bloguješ?

Bloguju na různých blozích už od svých jedenácti let. Asi si dokážete představit, jak duchaplné články jsem v té době musela psát. Dříve se ale jednalo spíš o takový deníček, blog spojený s módou píšu něco přes rok.

Co tě vedlo k tomu založit si blog?

Svůj poslední blog jsem si založila jednoduše proto, že mě předešlý omrzel. K módní tematice mě inspirovalo pár blogů, na které jsem náhodně narazila (ano, v té době bylo módních blogů jen pár). Blog jako takový se mi zdá jako skvělá možnost sebeprezentace, což je asi důvod, proč jsem se do toho pustila.

Máš vysokou sledovanost a spoustu followerů, čím si myslíš, že jsi tak zajímavá?

Jsou blogy s daleko vyšší sledovaností. Těžko to dokážu takhle posoudit. Na blogu se snažím působit přirozeně a nebrat věci moc vážně. Navíc se neomezuji jen na módu, z toho bych se brzo zbláznila. Píšu jednoduše o tom, co mě baví, zajímá a inspiruje. Možná, že ke mně chodí lidé, co jsou unavení rostoucí masou čistě módních blogů, nebo se jen rádi zasmějí mému šílenství a podivným myšlenkovým pochodům. Ostatně, normální člověk svůj blog nenazve tak jako já.

FOTO: Módní bloggerka Gabriela

Nejznámější úsměv českých blogů?

Které blogy ráda navštěvuješ?

Obecně ráda navštěvuji blogy lidí, kteří mají styl a k tomu ještě i co říct. Dříve jsem vyhledávala jen módní blogy, teď už si i ráda něco zajímavého přečtu.

Jak bys charakterizovala svůj styl?

Nosím hlavně neutrální barvy, jako je černá, šedá, béžová nebo bílá. Více barev v mých outfitech najdete jen zřídkakdy. Snažím se být aspoň trochu originální a neřídit se všemi módními trendy, i když se samozřejmě nechám často ovlivnit. Líbí se mi rock a vintage a snažím se tyhle dva styly mixovat.

Nejoblíbenější kousek v šatníku?

To se hodně mění, většinou se mi nejvíce líbí to, co mám krátce, dokud to pro mě není moc okoukané. Protože jsem zastáncem šortek a konečně přichází teplé počasí, budou to teď asi klasické džínové kraťasy, které jsem si ozvláštnila kovovými cvočky.

FOTO: Módní bloggerka Gabriela

Gabriela a její lehce rockový styl

Co sis koupila v poslední době?

I když se snažím nákupy omezit, někdy to prostě nejde. Naposledy jsem vykoupila svůj oblíbený secondhand, kde jsem ulovila mimo jiné černé oxfordky nebo velbloudí kabát, který je paradoxně spíš do chladnějšího počasí.

Nejoblíbenější místo, kde sháníš oblečení?

Co se týče klasických obchodů, vystačím si s H&M, sem tam skočím do Zary. Lépe bych si vybrala v Topshopu, ale to by můj studentský rozpočet neunesl. Jinak ráda procházím všemožné secondhandy, vyžaduje to sice nějaké úsilí se vším prohrabat, ale za ty originální věci a tu cenu to stojí. Navíc se tam někdy najde i pár věcí z Topshopu!

Trend, který sis v poslední době osvojila?

Ať se snažím sebevíc trendy nesledovat, vždycky se nechám ovlivnit okolím, a tak jsem si nedávno také musela pořídit ten svůj krystal nebo náhrdelník z peří. Na druhou stranu je ale pravda, že když je něco tak populární, že to nosí nejen všechny bloggerky, ale skoro celá populace, trend mě okamžitě omrzí. Delší dobu jsem věrná jen vintage leviskám, ty mě snad nikdy neomrzí.

FOTO: Módní bloggerka Gabriela

Holubičkový vzor - jeden z trendů, které si Gabriela osvojila

Tvá módní inspirace?

Sleduji značné množství blogů, což se na mě určitě podepisuje. Kromě blogerek mě inspiruje TUMBLR, chronicky známá inspirativní stránka s pro mě nevyslovitelným názvem. Myslím si, že móda je úzce spojená s hudbou a výtvarným uměním, svým způsobem mě inspiruje každá písnička nebo výstava, vlastně vše, co je okolo.

Čeho bys chtěla ještě v blogování nebo v módě obecně dosáhnout?

Co se týče blogování, nemám žádné vytyčené cíle, což není příliš překvapující, vzhledem k tomu, že zatím ani pořádně netuším, čeho chci dosáhnout v životě. Budu se snažit dělat to, co mě baví, a nezbývá mi než doufat, že to bude bavit i ostatní.

Módní krédo?

Nebát se být trochu výstřední. I když v poslední době by pro mě platilo spíš něco jako „neřešit shovívavé úsměvy a šokované reakce kolemjdoucích“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní bloggeři u zpovědi: Normální člověk nenazve blog tak jako já