Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní bloggeři u zpovědi: Maja Vonava má vášeň pro podpatky a platformy v krvi

FOTO: Maja Vonava, bloggerka, a její botyMarkéta by se v budoucnosti chtěla stát úspěšnou vizážistkou nebo redaktorkou módního časopisu. Než se tak ale stane, můžete její, i mezi bloggery, originální a nevšední styl obdivovat na jejím blogu.

FOTO: Maja Vonava, bloggerka, a její boty

Maja Vanova a její oblíbené boty, Zdroj: archiv Majy

Jak dlouho bloguješ?

Intenzivnímu blogování jsem se začala věnovat v lednu tohoto roku, takže zhruba čtyři měsíce. Jsem zelenáč.

Co tě vedlo k tomu založit si blog?

Impulsem pro mě bylo objevení bloggerky Teruny. Její blog byl vůbec první, který jsem četla. Dřív jsem se o takové věci vůbec nezajímala a blogování považovala za záležitost puberťaček posedlých svými idoly. Když jsem ale viděla, že se dá blogovat seriózně a ještě o druhu umění, který nadevše miluji, neváhala jsem už ani vteřinu a blog, jak ho dnes znáte, byl na světě.

Máš vysokou sledovanost a spoustu followerů, čím si myslíš, že jsi tak zajímavá?

Neřekla bych, že mám zas tak vysokou sledovanost. Každý nový follower je pro mě závazek a obrovská motivace ke zlepšování a rozvíjení se. Kdybych viděla, že nikoho nezajímám, nejspíš bych se na blogování vykašlala. Jsem nováček, a proto mě moc teší příznivé ohlasy. Je těžké říct, čím jsem zajímavá. Někdo má rád moji ofinu a někomu zas přijdu exotická.

Které blogy ráda navštěvuješ?

Mým nejoblíbenějším blogem je Love Aesthetics a blogerka Ivania Carpio, kterou považuji za geniální a éterickou bytost. Dále mám v oblibě Alice Point a nebo Maju Ravn. Z českých a slovenských luhů a hájů mě baví Deer and Pigeon, Svartsvanur, Eva Shon, Paulinemma, Paramore a spoustu dalších.

Jak bys charakterizovala svůj styl?

Můj styl není nijak definovatelný. Je proměnlivý stejně jako moje osobnost. Poslední dobou jsem si ale oblíbila minimalismus s výraznými doplňky. Miluju černou, bílou a šedivou barvu. Na co kladu velký důraz, jsou boty a šperky. Zbožňuju podpatky a platformy. To mám asi po mamince, která je majitelkou obchodu s obuví. Vždycky jsme doma měli obrovskou skříň plnou bot.

FOTO: Maja Vanova, módní bloggerka

Na šperky Maja klade důraz

Nejoblíbenější kousek v šatníku?

Mým momentálně nejoblíbenějším kouskem jsou boty (jak jinak) od Jeffreyho Campbella a vintage sluneční brýle s průhlednými rámečky z roku 1980 koupené přes eBay.

Co sis koupila v poslední době?

Poslední věcí, kterou jsem si koupila, je náhrdelník s krystalem Swarovski. Je úžasný a skvěle jarní. Připomíná mi duhu. Dále kalhoty broskvové barvy a propínací vzorované šaty z H&M. Po ničem jiném však netoužím víc než po transparentní blůze od Acne, na kterou si už poměrně dlouho brousím zuby.

Nejoblíbenější místo, kde sháníš oblečení?

Miluju nakupování přes internet a udělátko jménem PayPal. Dokážu strávit hodiny hledáním vintage kousků na eBay nebo vybíráním bot na solestruck.com. Doplňky mám nejradši z ASOS a nebo z Etsy. Ve velké oblibě mám i secondhandy. Když se mi zalíbí nějaký trend, jako první mířím právě do sekáče. Mám ráda i kamenné obchody, ale ve městě, ve kterém bydlím, je to s módou bída. Díky bohu za H&M a Lindex v Liberci.

FOTO: Maja Vanova, módní bloggerka

Další z kolekce Majiných bot

Trend, který sis v poslední době osvojila?

Trendy mám ráda, ale beru je s nadhledem. Při oblékání se nejradši řídím svým instinktem a tím, jak se v danou dobu cítím. Čas od času se ale přeci pro nějaký trend nadchnu. Tuhle sezónu jsou to třeba neonové barvy, co se mi líbí, a ještě průsvitné černé maxi sukně. Taky uvažuji o koupi bot typu creepers, které nedávno předvedla Prada.

Tvá módní inspirace?

Velkým zdrojem ispirace mi jsou právě módní blogy nebo tvorba švédského kolektivu značky Acne a návrháře Alexandera Wang. Z celebrit obdivuju styl moderátorky britské MTV Alexy Chung. Jistým způsobem mě ale inspirují i některé módní servery a magazíny, které jsou vždy v předstihu a informují o novinkách.

Čeho bys chtěla ještě v blogování nebo v módě obecně dosáhnout?

Nelíbí se mi, že spousta lidí, nejen z mého okolí, považuje módu za povrchní a nevnímá ji jako druh umění. Móda je pro mě způsob osobního vyjádření. Chtěla bych dosáhnout toho, aby v Čechách existovala tolerance. Chtěla bych, aby se lidé více otevřeli a nebáli se ukázat svůj styl a kus své osobitosti. Nemám ráda masu a skupinové smýšlení. Dalším mým snem je práce. Moc bych si přála se jednou prosadit jako vizážistka nebo psát pro nějaký módní magazín.

Módní krédo?

Styl není o penězích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní bloggeři u zpovědi: Maja Vonava má vášeň pro podpatky a platformy v krvi