Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Moderní technologie ve stavebnictví ‒ Balex Metal

Redakce

Redakce

29. 3. 2022

Moderní technologie slouží především k zlepšení investičního procesu prostřednictvím zkrácení dodací lhůty a usnadnění práce. Nové stavební trendy mají rovněž za cíl optimalizaci projekčních prací umožňující snížení investičních nákladů.

Sendvičové panely umožňující rychlou výstavbu budov (jak průmyslových, tak i obytných), tenká a lehká tepelná izolace a široká paleta střešních krytin s malou hmotností. Všechny tyto materiály najdete v nabídce Balex Metal!

Tepelná izolace Thermano ‒ tenká, ale nejteplejší

Tepelnou izolaci Thermano tvoří technologicky pokročilé zateplovací panely vyráběné na základě buněčného polyuretanu PIR odolného vůči působení vody a vlhka, zabezpečeného speciálními povlaky s přísadou kovu. Tento materiál se vyznačuje malou hustotou a má současně nejvýkonnější tepelnou izolaci mezi dostupnými zateplovacími výrobky. Panely Thermano také vykazují značnou odolnost vůči tlakovému zatížení, díky čemu mají velmi široké použití ‒ mj. jako izolace stěn, stropů, plochých a šikmých střech. Je dobré mít na mysli, že některé druhy panelů vykazují zvýšenou odolnost vůči působení vysoce agresivního prostředí.

Pokud se chcete seznámit s podrobnostmi o tepelné izolaci Thermano a jiných technologicky pokročilých stavebních výrobcích, vstupte na https://balex.eu/cz/.

Sendvičové panely ‒ rychle postavte halu nebo… dům!

Sendvičové panely skládající se z dvou obkladů vyplněných izolačním materiálem jsou charakteristické především pro haly s ocelovou konstrukcí s výrobním, skladovacím nebo obchodním určením. Přitom však může být tento materiál úspěšně použitý i na výstavbu domu. Nejnovější druh sendvičového břidlicového panelu dostupný v nabídce Balex Metal umožňuje výstavbu moderní budovy, která díky použitým obkladům bude vyvolávat dojem blízkosti přírody. Sendvičový břidlicový panel je návratem ke kořenům ‒ tradičnímu materiálu používaným staletí ve stavebnictví. Sendvičové panely tohoto typu mohou být kladené jak na střechy, tak i na stěny budovy. Použití sendvičových břidlicových panelů jako opláštění stěn i střechy je částí modulární technologie výstavby domů, která značně urychluje průběh investičního procesu, a současně způsobuje, že interiér budovy není vystaven účinkům kumulace nadměrného množství vlhkosti pocházející ze vzlínající vody nutné k použití v případě typických metod výstavby.

Lehké střešní krytiny ‒ nadčasové, a zároveň ultramoderní

Lehké střešní krytiny, jak už z názvu vyplývá, se vyznačují malou hmotností, díky čemu nadměrně nezatěžují konstrukční prvky, které z tohoto důvodu mohou mít menší rozměry příčných průřezů ve srovnání s těžšími typy zastřešení. V nabídce Balex Metal je možné najít širokou paletu lehkých krytin, které se liší tvarem a barvou, ale také způsobem povrchové úpravy. V nabídce máme trapézové plechy, falcový panel (na drážku), plechové střešní tašky a ocelové střešní tašky. Díky tomu je možné bez problému vybrat druh lehké krytiny pro požadovaný vzhled budovy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Moderní technologie ve stavebnictví ‒ Balex Metal