Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Modely autíček jako perfektní dárek pro děti i dospělé modeláře

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 11. 2021

Člověk se ani nenaděje a brzy tu opět po roce budou Vánoce. A k nim odnepaměti patří rozdávání dárků. Pakliže ještě nemáte tušení, co letos darujete svým blízkým, pak pro vás máme zajímavý tip, jenž potěší zejména děti, ale také některé dospělé, kteří se v rámci svého volného času věnují modelářství. Oním tipem jsou modely autíček.

Dárek jen pro malé děti? Kdepak, modely autíček osloví řadu teenagerů a dospělých

Laik by mohl říci, že modely autíček se hodí tak maximálně pro děti, jež navštěvují první stupeň školní docházky. Jenže opak je pravdou, modely aut často lákají také dospělé lidi, kteří si tento druh koníčku „vypěstovali“ už v mládí a ani v pozdějším věku je neopustil. Není se čemu divit, vždyť modelářství patří k velmi užitečným hobby činnostem.

V čem tkví kouzlo vlastnoručního lepení modelů autíček?

Kdo si doma svépomocí staví a slepuje modely autíček, ten neustále rozvíjí své motorické dovednosti. Právě u dětí je tento fakt poměrně důležitý. Kdo je schopný už v relativně útlém věku dávat dohromady leckdy složité modely autíček a aut, má cit v rukou, dokáže pracovat s různými materiály, klade důraz na detaily, což se v případě dětí v jejich pozdějším věku může jedině hodit. Jde zároveň o velmi příjemnou zábavu, pokud se chce člověk zklidnit a soustředit. Sestavování a lepení modelů autíček je často činností na dlouhé hodiny, než je vidět finální výsledek. Takováto zábava je pro děti i dospělé rozhodně lepší, než když si během volných chvil jen zapnou počítač či televizor a bezmyšlenkovitě u těchto přístrojů tráví celé dny.

Sady pro modeláře

Kvalitní sady modelů aut dnes obsahují takřka vše nezbytné, co je ke kompletaci zapotřebí. Nechybí v nich kromě samotných dílků, jež je nutné spojit, ani lepidlo, štětec a samozřejmě i barvičky, díky nimž se dají vytvořit modely autíček přesně v takovém designu, v jakém existují ve skutečnosti. Asi nejoblíbenější jsou modely autíček pro děti a dospělé v měřítku 1:24, ve specializovaných obchodech však narazíte klidně na větší varianty, jež jsou pak vhodné spíše pro menší děti, neboť zde není zapotřebí mít až takový cit a maximálně dbát na přesnost během lepení a sestavování.

Online prodejce modelů autíček v ČR

Modely autíček mohou imitovat nejen současná vozidla, která dnes a denně vidíte na silnicích. K dostání jsou rovněž modely veteránů, ale také užitkových vozů, jež využívají třeba záchranné složky. S bohatou nabídkou špičkových modelů autíček mnoha známých světových značek přichází například internetový obchod modely-plastikove.cz, kde jsou k dostání i modely jiných strojů, a to včetně mimořádně populárních historických a vojenských letadel, lodí apod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Modely autíček jako perfektní dárek pro děti i dospělé modeláře