Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Móda dává prostor mladým tvůrcům, své o tom ví pietro filipi

FOTO: Liběna Rochová a vítězné modely pro pietro filipi s jejich autorkamiOděvní designérka Liběna Rochová a ředitelka designu pietro filipi Alena Loudinová ve čtvrtek 25. listopadu společně prezentovali klauzurní práce studentů ateliéru designu oděvů a obuvi VŠUP v Praze, které vznikly v rámci spolupráce s pietro filipi. Dva vítězné modely budou zařazeny do výroby kolekce pietro filipi pro sezonu jaro/léto 2011.

FOTO: Vítězné modely pro pietro filipi s jejich autorkami

Liběna Rochová (vl.) a vítězné modely pro pietro filipi s jejich autorkami, Zdroj: 2media.cz

Pietro filipi tímto způsobem cíleně podporuje mladé talentované designéry, nabízí jim atraktivní možnost proniknout do všech fází procesu navrhování pro konfekční značku – od návrhu přes modeláž, komunikaci napříč odděleními až po realizaci finálního vzorku. Každý ze studentů ateliéru designu oděvu a obuvi měl možnost navrhnout jeden model korespondující se stylem pietro filipi a jeden model ve formě volného umění, v tzv. volné tvorbě.

FOTO: Vítězné modely pro pietro filipi

Vítězné modely Darii Makeevy (vlevo) a Markéty Šohajové (vpravo)

„Cílem projektu bylo vedle tohoto tvůrčího hledání s přesahem do ,fashion artˆˆ‘, kterému se věnují ve škole, vést studenty ke znalosti zvládnout přenést tuto volnou tvorbu do komerčně definované konfekční formy, s přípravou na ,reálný svět‘ českého a světového konfekčního průmyslu,“ říká Liběna Rochová, vedoucí pedagožka ateliéru designu oděvů a obuvi.

Devět nejlepších bylo realizováno až do podoby finálního vzorku. Model Darii Makeevy a Markéty Šohajové byly vybrány jako vítězné, budou odměněny a zařazeny do kolekce pietro filipi pro sezonu jaro/léto 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Móda dává prostor mladým tvůrcům, své o tom ví pietro filipi