Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Moby vystoupí na trenčínském festivalu Bažant Pohoda

Adriana Semlová

Adriana Semlová

15. 2. 2011

FOTO: MobyOrganizátoři letního festivalu Bažant Pohoda na Valentýna oznámili, že dalším potvrzeným účinkujícím letošního ročníku je Američan Moby. U našich slovenských sousedů tak zpěvák a producent odehraje svůj premiérový koncert.

FOTO: Američan Moby byl hlavní hvězdou Sázavafestu 2009

Moby vystoupí na Slovensku, Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Americký skladatel, muzikant a producent Richard Melville Hall, známý spíše pod přezdívkou Moby, se narodil v roce 1965. Autor hitu Lift Me Up si své jevištní jméno vybral podle hlavního hrdiny románu Moby Dick od Hermana Melvilla, který byl jeho prastrýcem. Od dětství se věnoval hře na kytaru, v 80. letech hrál v punkové skupině Vatican Commandos a poté odstartoval svou kariéru jako DJ.

Na kontě má Moby prozatím devět studiových alb, dvacet kompilací a nespočet remixů. Nyní je považován za stálici v elektronickém žánru. Podílel se na produkci pro jiné umělce včetně Metallicy, Davida Bowieho nebo The Beastie Boys. Svou hudbu poskytuje Moby do filmů a spolupracuje s různými charitativními nadacemi.

Koncert na Slovensku

Ředitel agentury Pohoda, Michal Kaščák, potvrdil Mobyho účast na slovenském festivalu. „O Mobyho jsme se snažili už v minulosti. Před několika roky jsem zažil jeho koncert a bylo to perfektní. Jeho mimořádně kreativní kompozice jsou ještě silnějšími v doprovodu živé kapely. Určitě jde o jeden z mých nejsilnějších hudebních zážitků.“ Kaščák dodal, že i na festivalu Moby zahraje s kompletní koncertní sestavou.

Moby odehraje svůj koncert ve čtvrtek 7. července 2011, tedy vpodvečer zahajovacího dne trenčínského festivalu. Bažant Pohoda se každoročně pořádá na zdejším letišti. Letošní jubilejní patnáctý ročník se bude konat druhý červencový víkend, od 7. do 9. července.

Mezi potvrzenými účastníky jsou také američtí Beirut nebo britští Portishead. Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal. Permanentka na festival v předprodeji činí do 14. března 59 EUR, na místě 89 EUR.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Moby vystoupí na trenčínském festivalu Bažant Pohoda