Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mnoho povyku pro Green Day. Armstrong píše rockovou operu podle Shakespeara

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

20. 3. 2013

Nová adaptace Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic se chystá v divadle spadajícím pod prestižní americkou univerzitu Yale. Organizátoři se rozhodli pro moderní pojetí formou rockové opery. Skládání hudby svěřili frontmanovi Green Day, Billiemu J. Armstrongovi.

FOTO: William Shakespeare

Těžko říct, zda by měl Shakespeare ze vznikajícího představení radost. Zdroj: commons.wikimedia.org

Na představení se budou podílet profesionální herci, ale také ochotníci z řad studentů. Shakespearova hra ovšem zřejmě dozná velikých změn. Ponese titul These Paper Bullets a pojednávat má o čtyřech mladých muzikantech z Liverpoolu. Protagonisté přicházejí do Londýna, kde je semele krutý hudební průmysl, ale zažívají také milostná dobrodružství.

Nepůjde o první Armstrongovu zkušenost s prkny, která znamenají svět. Album Green Day American Idiot, pojaté rovněž jako rocková opera, bylo před pár lety uvedeno na Broadwayi a frontman se na adaptaci výrazně podílel.

Uvidíme, jak se bude anglofilům zamlouvat renesanční klasika namíchaná s Beatles za doprovodu Armstrongových chytlavých riffů. Pro konzervativní diváky asi tato nonkonformní kreace určena nebude.

Green Day se momentálně vracejí na světová pódia po delší a značně medializované pauze. Tu způsobil Armstrongův pobyt v léčebně, kde se potýkal se závislostí na alkoholu a prášcích na spaní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mnoho povyku pro Green Day. Armstrong píše rockovou operu podle Shakespeara