Mnoho povyku pro Green Day. Armstrong píše rockovou operu podle Shakespeara

Nová adaptace Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic se chystá v divadle spadajícím pod prestižní americkou univerzitu Yale. Organizátoři se rozhodli pro moderní pojetí formou rockové opery. Skládání hudby svěřili frontmanovi Green Day, Billiemu J. Armstrongovi.

FOTO: William Shakespeare
Těžko říct, zda by měl Shakespeare ze vznikajícího představení radost. Zdroj: commons.wikimedia.org

Na představení se budou podílet profesionální herci, ale také ochotníci z řad studentů. Shakespearova hra ovšem zřejmě dozná velikých změn. Ponese titul These Paper Bullets a pojednávat má o čtyřech mladých muzikantech z Liverpoolu. Protagonisté přicházejí do Londýna, kde je semele krutý hudební průmysl, ale zažívají také milostná dobrodružství.

Nepůjde o první Armstrongovu zkušenost s prkny, která znamenají svět. Album Green Day American Idiot, pojaté rovněž jako rocková opera, bylo před pár lety uvedeno na Broadwayi a frontman se na adaptaci výrazně podílel.

Uvidíme, jak se bude anglofilům zamlouvat renesanční klasika namíchaná s Beatles za doprovodu Armstrongových chytlavých riffů. Pro konzervativní diváky asi tato nonkonformní kreace určena nebude.

Green Day se momentálně vracejí na světová pódia po delší a značně medializované pauze. Tu způsobil Armstrongův pobyt v léčebně, kde se potýkal se závislostí na alkoholu a prášcích na spaní.

Mnoho povyku pro Green Day. Armstrong píše rockovou operu podle Shakespeara
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*