Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mňága a Žďorp na koncertě v Lucerně pokřtila album

Redakce

Redakce

25. 3. 2010

Mňága a Žďorp, Lucerna music barKmotry v pořadí jedenáctého alba kapely, které nese název Takže dobrý, se stali zpěvák a kytarista Márdi z Vypsané fiXy a producent alba Ondřej Ježek. Kapela křtí album na každé zastávce svého současného turné.

Fanoušci v Lucerna music baru, Zdroj: Karel Slabý, Topzine.cz

Fanoušci v Lucerna music baru, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Včerejší koncert, jehož začátek byl plánován na jedenadvacátou hodinu, zahájila kapela zhruba v půl desáté, kdy už se z milých a usměvavých lidí stával nespokojeně bučící dav.

Frontman kapely Petr Fiala a zbytek ansámblu to na pódiu rozjeli písní Rajčata a růže a staré osvědčené hitovky se střídaly s písněmi z nového alba jako například DJ Loutna, Den, kdy v Brně hrála ABBA, Zloději života nebo třeba Třetí tajemství.

Jak už to ale obvykle bývá, největší ohlas beztak sklidily právě starší nahrávky. Fanoušci byli nejvíc slyšet při singlech Nejlíp jim bylo, Hodinový hotel, Písnička pro tebe a zejména při výzvě Spaste svoje duše.

Zhruba v půlce koncertního večera došlo na kýžený křest, křtilo se bouřlivě, dobře vychlazené šampaňské na svých tělech pocítili mnozí účastníci v předních řadách.

„Jestli dovolíte, tak bych si s Mňágou zazpíval,“ obrátil se při křtu na publikum Márdi a odzpíval si s kapelou dvě písničky, které doprovodil netradičními tanečními kreacemi.

„Koncert byl výborný, jenom mě mrzí, že tady nebyla Zuzanka, aby nám zazpívala písničku Měsíc. Byla tu spousta lidí, ale místo na hopsání se našlo, takže dobrý.“ Kateřina Morávková, fanynka.

Křest CD na každém koncertě

Album Takže dobrý natočila skupina Mňága a Žďorp v pražském studiu Jámor.

„Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ podotkl zpěvák a kytarista Petr Fiala. Jednotlivé písně se rodily v uplynulých dvou letech během turné na místech jako jsou klubové šatny, hotelové pokoje, restaurace, parky, bary nebo koncertní dodávka.

Křest alba probíhá na každém koncertě v rámci současného turné kapely. To završí 31.března vystoupení v Olomouci.

Mňága a Žďorp to rozjížděla ve velkém, Zdroj: Karel Slabý, Topzine.cz

Mňága a Žďorp to rozjížděla ve velkém, Zdroj: Karel Slabý, Topzine.cz

Skupinu Mňága a Žďorp založil Petr Fiala ve Valašském Meziříčí v roce 1987, debutové album Made in Valmez jí vyšlo v roce 1991. Do povědomí veřejnosti se album dostalo především díky singlu Hodinový hotel.

Fiktivní historii kapely širšímu publiku představil v roce 1996 mystifikační dokument režiséra Petra Zelenky Mňága – Happy end.

Mňága a Žďorp – slova tvořící název kapely pochází ze slezského dialektu a podle Petra Fialy znamenají sračky a krámy.

Kapela hraje v současnosti v sestavě: zpěvák a kytarista Petr Fiala, kytarista Martin Knor, baskytarista Petr Nekuža, bubeník Pavel Koudelka, kytarista Jaromír Mikel a saxofonista a klávesista Jiří Tibitanzl.

Takže dobrý (EMI, 2010, CD, LP – vinyl)

1.         Nejlepší vteřina
2.         Fantazie pro němou lyru
3.         Zloději života
4.         Třetí tajemství
5.         Zrcadlo
6.         Terezka
7.         S kufrem a se ženou
8.         Den, kdy v Brně hrála ABBA
9.         DJ Loutna
10.       Bezdomovská
11.       Maličká velryba
12.       Takže dobrý

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mňága a Žďorp na koncertě v Lucerně pokřtila album