Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mladíci plánující vraždu Joss Stone stanuli před soudem. Vinu popírají

Redakce

Redakce

27. 3. 2013

V pondělí, 25. března, proběhl v Exeteru soud s dvěma mladíky, kteří plánovali vraždu britské zpěvačky Joss Stone. Kromě komplotu byli chlapci obviněni i z plánování krádeže. Pár dnů před provedením této akce je ovšem zatkla policie.

FOTO: Joss Stone

Joss Stone. Zdroj: Supraphone

„Vyrazil si jen na pár dnů ven,“ prohlásil právní zástupce Juniora Bradshawa, jednoho z obžalovaných, poté, co se jich soudce zeptal na důvod jejich pobytu v Devonu v den jejich zatčení. Následně ještě dodal, že si nepamatují, kdy vyrazili.

Samotné zatčení Juniora Bradshawa a Kevina Liverpoola proběhlo již o dva roky dříve, konkrétně 14. června 2011. Dva třicátníci byli dopadeni detektivy jen díky všímavosti sousedů, kteří upozornili na zaparkované auto v jejich blízkosti. Následně vyšlo najevo, že tito dva muži měli velmi důkladně připravenou vraždu a následnou krádež v domě zpěvačky.

Bohu je vše u prdele

Liverpool si zapisoval své myšlenky o zpěvačce do diáře. V jedné takové je poznamenáno „Bohu je to vše u prdele. Ochraňuj se před tím. Pamatuj Jocelyn Stone. Bůh jí nechává dělat si srandu.“ V dalších zápiscích se objevovaly zmínky o krádeži, zranění, smrti a dvou až šesti tisících liber.

Bradshaw a Liverpool jsou obžalováni z přípravy vraždy Joss Stone, kterou označovali „ďáblice“. Oba byli zatčeni v červnu 2011 pár mil od jejího domu poblíž Ashill, v hrabství Devon. V autě bylo nalezeno několik palných zbraní, samurajský meč, nože a rukavice. Policie se domnívá, že byli součástí většího gangu, další členové ale odhaleni nebyli.

Joscelyn Eve Stoker, známá pod jménem Joss Stone, je britská zpěvačka soulu, R&B a bluesu. Narodila se v roce 1987 v Británii. Za svou kariéru prodala přes devět milionů alb. Získala taktéž cenu Brit Award a Grammy Award. Občasně se věnuje herectví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mladíci plánující vraždu Joss Stone stanuli před soudem. Vinu popírají