Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Mladá Smetanova Litomyšl umí improvizovat. Prostor získají mladí tvůrci

Redakce

Redakce

14. 9. 2014

Hudební mládež ČR a město Litomyšl pořádá jedenačtyřicátý ročník festivalu Mladá Smetanova Litomyšl. Jeho podtitul Umění improvizace odkazuje k jazzmanům Jiřímu Stivínovi a Jaroslavu Šindlerovi, ale návštěvníci se mohou těšit i na taneční performanci mladých umělců či na velkolepou módní přehlídku.

FOTO: Red Mind

Inspirací pro divadelně taneční inscenaci Red Mind bylo slovo „revolta“. Zdroj: Hudební mládež

Festival v pátek 19. září slavnostně zahájí flétnista a skladatel Jiří Stivín s kytaristou Jaroslavem Šindlerem žánrově rozmanitým koncertním programem.

Následovat bude večer autorů projektu Face2Art – virtuální galerie sdružující mladé tvůrce. Laureáti kategorie báseň a povídka se postarají o autorská čtení a nebudou chybět ani vystoupení vítězů kategorií hudební skladba, píseň a choreografie.

Večerním hostem bude jako již tradičně vítěz divadelní přehlídky studentských souborů Prkna. Letos jím bude divadelně taneční inscenace Red Mind, která vznikla za pouhý týden na Letní škole Hudební mládeže 2013.

Neobvyklým uměleckým zážitkem bude humorná divadelní performance v podobě módní show Opera Fashion II. Představí designérské kolekce inspirované díly slavných operních tvůrců a ohromí spoustou překvapujících momentů.

FOTO: Sbor Hudební mládeže

Součástí festivalu bude i vystoupení sboru Hudební mládeže. Pásmo písní nese název Mnoho podob lásky.

Móda jako výraz osobní invence bude návštěvníky festivalu provázet i na Jiřinkovém plese, protože jeho letošním tématem je Extravagance. Každý může tedy dle libosti popustit uzdu své fantazie. K poslechu i tanci bude hrát renomované Hana Robinson Trio, ale i studentské jazzové orchestry.

V neděli festival zakončí svým matiné klavírista a skladatel Jiří Pazour – jak jinak než improvizací.

Litomyšl, 19. – 21. září 2014

Přihlášky a informace: www.hudebnimladez.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mladá Smetanova Litomyšl umí improvizovat. Prostor získají mladí tvůrci