Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Mladá fronta výhodně nabízí své knihy do iPadů

Redakce

Redakce

13. 6. 2011

Foto: IPad2 včetně červeného pouzdraNení to vůbec dávno, co světem otřáslo zahájení prodeje historicky prvního tabletu. Následně byl vypuštěn první cenově přijatelný tablet, první aplikace ke snadné četbě e-books, první programy pro online stahování čerstvých čísel periodik. Technická evoluce nedávné novinky proběhla neuvěřitelně rychle a vlastnící iPadů mohou stahovat už i celé knihy.

Některé povídky nás donutí k zamyšlení

Ilustrační Foto Zdroj: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Elektronické knihy a pravidelný odběr nových čísel časopisů přímo v tabletech se díky praktickým a jednoduchým systémovým aplikacím staly významnou položkou na literárním repertoáru valné části čtenářů. Nové publikační příležitosti se pokoušejí využít samozřejmě i vydavatelé a elektronické podoby titulů tak najdeme na stránkách velké části nakladatelství. V Česku se v elektronických sférách začíná prosazovat i nakladatelství Mladá fronta.

Pohodlná četba za výhodnou koupi

Již delší dobu si mohou vlastníci iPadů stáhnout nová vydání časopisů Mladé fronty F. O. O. D., Computer, ForMen a DIGIFoto a nyní se nakladatelství pokusí zahájit obdobným způsobem i prodej knih pro tablety. Aplikace pro nákup elektronických titulů přímo ze zařízení se jmenuje Kniha.cz a je k dispozici v českém AppStore. Za dobu své existence obsadila na žebříčku stahovanosti druhé místo. Po instalaci potřebné čtečky je zde prozatím ke stažení sedm knih.

Onou potřebnou čtečkou je Adobe Digital Publishing Suite, tedy aplikace využívaná i při distribuci tabletových formátů periodik. Její stažení je bezplatné a po instalaci by se měl uživateli zobrazit seznam nabízených knih. Cena každé z nich by neměla překročit sto korun a jeden titul je k dispozici bezplatně. iPad tak získává novou pointu, a to snadnější přístup k literatuře, od její výhodné koupě až k pohodlné četbě. Po vzoru Applu snad ve svém Marketu začne nabízet obdobnou aplikaci i Android.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mladá fronta výhodně nabízí své knihy do iPadů