Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Mít doma vhodné nářadí se může vždy hodit

Češi mají rádi fotbal, hokej a pivo. Nicméně se neštítí ani práce. Naopak, patříme mezi nejaktivnější amatérské kutily na evropském kontinentu. Valná část našinců si umí doma opravit skoro všechno. Nicméně bez správné výbavy ve formě nářadí by to asi nešlo.

Na opravy i vylepšení

Vzhledem k tomu, kolik se toho může doma pokazit, je dobré vlastnit alespoň nějaké základní nářadí. Tam se uvolní šroubek, onde je zase potřeba ucvaknout kousek nějakého drátku. Pořád je co opravovat či vylepšovat. A to je řeč pouze o bytě. Co pak teprve v rodinném domku.

Hlavně na zahradě je často nutné provádět různé práce, při kterých se hodí disponovat nějakým pořádným vercajkem. Ruční nářadí se nemusí sestávat z mnoha desítek různých kousků. Stačí mít doma jen to nejdůležitější.

1. Šroubováky – šroubovák je nepostradatelným pomocníkem a určitě je dobré mít minimálně jeden kousek připravený pro všechny případy někde v šuplíku. Ideální je pořídit si buďto celou sadu, nebo jeden univerzální model. Disponovat pouze jedním typem se může vymstít, jelikož závit šroubku nemusí být vždy shodný s profilem a velikostí nástroje. Také je dobré nešetřit a koupit rovnou magnetický model.

2. Krimpovací kleště – je pravda, že tento druh nástroje není typickou součástí českých dílen, nicméně se může vždy hodit. Krimpovací kleště slouží k vytváření lisovaných spojení. Je možné si vybrat kleště s izolací či bez ní.

3. Kombinované kleště – kombinačky jsou klasika. S jejich pomocí se dají ohýbat hřebíky, pracovat s plechem nebo přeštípávat kabely. Prostě univerzální nástroj.

4. Klíče a bity – problémy s nedotaženými šrouby či matkami je možné mít v bytě, na zahradě či třeba u kola. Pro takové případy je vhodné se pojistit pomocí sady klíčů a bitů. Čím větší sada je, tím lépe. Člověka tak nezaskočí případné podivné rozměry šroubů a matek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mít doma vhodné nářadí se může vždy hodit