Menu
TOPZINE.cz
Sport

Mistrovství ČR tanečních skupin: AC Sparta Praha protančila víkend

Redakce

Redakce

6. 4. 2011

První dubnový víkend ovládly sportovní stadion AC Sparta Praha rytmy hip hopu, disca a street beatů. Konalo se zde totiž postupové regionální kolo formací pro Prahu a Středočeský kraj, které je součástí Topgal Dance Life Tour – Mistrovství ČR tanečních skupin.

Topgal Dance Tour Dance Life Tour

Sportovní hala AC Sparta Praha zažil víkend plný tance Zdroj: youtube.com

Soutěž probíhala po celý víkend již od samotného rána, závodníci se museli registrovat od 7:00 hodin a v 10:00 bylo vše odstartováno. Porotci to neměli jednoduché, neboť museli rozhodovat o osudu mnoha desítek skupin.

Klání bylo rozděleno na disciplíny podle stylu (jazz dance, modern, hip hop, street dance, disco dance a dance show), kategorie (děti, junioři, dospělí) a ligy (III. zemská, II. národní a extraliga). Konkurence byla veliká. V každé kategorii i disciplíně se představily špičky Prahy jako: B.D.S. Academy, ZKRAT, DANCERS 4 YOU, Out of Bounds, Fantasy DC Praha a další. Mezi absolutní nováčky se zařadili zástupci Dance Academy Prague v disciplíně Street Dance.

Tanečníci předvedli kromě svých sestav i zajímavé retro kostýmy

Formace většinou tvořil počet okolo dvaceti tanečníků. Ti se na svá soutěžní vystoupení velice důsledně připravovali, neboť se mohli pochlubit nejen skvěle secvičenými tanečními sestavami, ale také zajímavými kostýmy ve stylu retro, různých abstraktních variantách nebo v klasice – teplákách a tričku, jak je v hip hopu a street dance zvykem. Tanečnice Disco Dance zvolily nejen nevšední, ale hlavně velice svítivé flitrované dresy. Při Dance Show nebyla nouze o nápadité kulisy.

Celým víkendem provázel moderátor jednoho z pražských rádií. Pauzu mezi disciplínami prokládaly záběry ze Street dance kempu, ale také kluci z taneční školy B-Original, kteří tuto soutěž pořádali.

Z některých disciplín museli porotci vybírat skupiny do semifinále a finále. V některých byl přihlášen menší počet formací, tudíž mohli rovnou rozhodnout o tom, kdo se stal celkovým vítězem dané kategorie. Vyhlášení posledních disciplín a následný seminář s porotci zakončil tento tanečně vypjatý víkend ve sportovní hale AC Sparta Praha. Zlato v mnoha kategoriích a disciplínách získal taneční klub B.D.S. Academy. Již zmínění nováčci z Dance Academy Prague získali krásné stříbrné místo.

Regionální kola probíhají v těchto dnech i v dalších městech a medailové formace se budou moci utkat na mistrovství Čech a následně na mistrovství České republiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mistrovství ČR tanečních skupin: AC Sparta Praha protančila víkend