Menu
TOPZINE.cz
Sport

Mistrovství České republiky 2010 v latinskoamerických tancích

Redakce

Redakce

1. 2. 2010

mcr-latinskoamericke-tance-perexV sobotu 30. ledna se v ostravské hale Sareza pořádalo Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích. Během této celodenní akce byly postupně odtajňovány odpovědi na to, kdo se pro letoší rok bude moci honosit titulem mistra.

Marek Dědík a Orsolya Tóth Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Marek Dědík a Orsolya Tóth Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Zaujmout přítomné diváky a přesvědčit hodnotící porotu se zde snažili ti nejlepší tanečníci z celé České republiky. Soutěžilo se dohromady v pěti kategoriích, které byly rozděleny podle věku tanečníků. Atmosféra byla často velice vypjatá. Pro mnohé totiž bylo toto mistrovství nejdůležitější soutěží v celém roce. Proto, aby páry dopadly co nejlépe, snažily se ze sebe dostat opravdu to nejlepší. Diváci si tak tuto soutěž mohli opravdu užít.

Mistrovství začalo soutěžemi kategorií Junior II a Mládež. Podmínky pro soutěžící zde nebyly stejné. Páry si do tohoto mistrovství svými dosavadními výsledky totiž mohly zajistit možnost být nasazenými, vynechat první kolo a nastoupit až od kola druhého. Kategorii Junior II ovládl pár z pražského tanečního klubu Madat TŠ Plamínek Jiří Gross s Terezou Šimáčkovou. Mezi mládežníky byl nejlepší také pražský pár. Tuto soutěž vyhrál Jan Skuhravý s Dominikou BergmannovouTK Maestro.

Filip Swětík a Žaneta Vašková Foto:Jiří Frolík, Topzine.cz

Filip Swětík a Žaneta Vašková Foto:Jiří Frolík, Topzine.cz

Z pořadatelského hlediska byla soutěž velice dobře zorganizovaná. Oproti plánu došlo jen k minimálním časovým posunům. Během odpoledne proběhla soutěž v kategoriích Junior I a Senioři. V kategorii těch nejmladších tanečníků zvítězil Matěj Mlynář s Ditou HalířovouTK All-4-Dance Neratovice. Mezi těmi nejstaršími zvítězil Martin Macoun s Romanou MotlovouSTK Praha.

Nejpreferovanější soutěž, kterou celé toto mistrovství vyvrcholilo, byla v kategorii Dospělí. Na tuto soutěž bylo přihlášeno celkem 60 párů. Ti, co šli z prvního kola do druhého zde měli velice složitý úkol. Mezi nenasazenými totiž bylo veliké množství favoritů. Jak se nakonec ukázalo, jeden z nich toto mistrovství také vyhrál.

Jakub Mazůch a Michaela Gatěková Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Jakub Mazůch a Michaela Gatěková Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Sítem do finále, které napjatě sledovala plná hala se mohlo probojovat pouze šest párů. Ty zde postupně zatančily Rumbu, Sambu, ChaChu, Jive a Paso Doble. Rozhodování o tom, kdo celé toto mistrovství vyhraje bylo velice složité. Na šestém místě skončil pár  z TK Akcent Ostrava Filip Swětík s Žanetou Vaškovou. Pátí byli Jan Dvořáček s Klárou DecastelovouTK Bonstep Hradec Králové. Bramborovou pozici si odnesl Radim Přádka s Kateřinou Kolmanovou z TK Orel Telnice. Pro toho toto místo muselo mít hořkou příchuť. Pár totiž na naší taneční scéně působí už řádku let. Je také možné, že to pro ně bylo poslední mistrovství, a také poslední možnost stát se mistry.

Bronzovou příčku si již tradičně odnesl Martin Dvořák se Zuzanou Šilhánovou zastupující klub Madat TŠ Plamínek. Druzí s velikým překvapením skončili sourozenci MarkoviTK Rytmus Bakov nad Jizerou. Tomáš s Martinou tvoří velice mladý, a v tanečním sportu velice nadějný pár. Byl to pro ně v této kategorii doposud nejlepší výsledek. Celé mistrovství nakonec vyhrál Marek Dědík s Orsolyou Tóthovou z klubu DSP Kometa Brno. Ačkoliv spolu tančí jen několik týdnů, předvedly mezi páry to nejlepší.

Marek Poláček a Šárka Koťátková Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Marek Poláček a Šárka Koťátková Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Pro příznivce tanečního sportu tak byly zodpovězeny jedny z nejdůležitějších otázek. Pro někoho byly překvapivé, pro jiné předvídatelné. Další mistrovství, které nyní na tanečníky bude čekat, bude v tancích standardních. To se bude konat 20. února, narozdíl od tohoto ale v Praze. Tanečníci tak mají čas na to, aby se na tuto soutěž patřičně připravili. Ostatní se pak mají zase na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mistrovství České republiky 2010 v latinskoamerických tancích