Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Mistři písmen, učni slov – druhé kolo

Jan Nohovec

Jan Nohovec

18. 8. 2009

Městská knihovna v Praze si ve spolupráci s literárním SF&F Workshopem připravila pro mladé nezavedené spisovatele fantastiky již druhé kolo literárních setkání Mistři písmen, učni slov. Že byste se chtěli zúčastnit a nevíte jak?

„Ve spolupráci s literárním SF&F Workshopem zahajujeme druhé kolo „knihovní“ literární dílny zaměřené na literaturu scifi a fantasy. Chceme nabízet kvalitní knihy od kvalitních spisovatelů, a proto nabízíme pomoc začínajícím autorům, aby této mety mohli jednou dosáhnout. S podporou známých spisovatelů, vydavatelů a redaktorů nabízíme možnost, jak na svém autorském já zapracovat,“ vysvětluje celý nápad Míla Linc z knihovny na Smíchově.

„Od září do února navštívíte pět setkání – a vnoříte se do pěti různých témat. Budete se učit opravovat, škrtat, přepisovat. Poznáte své hrdiny, zmapujete svět a pak to vše zužitkujete v povídce, s níž proplujete workshopem od začátku do konce.“

Přitom zúčastnit se vlastně vůbec není těžké. Stačí, aby každý zájemce byl registrovaným čtenářem Městské knihovny v Praze, což se za 80 Kč dá zařídit až na prvním workshopu, a dorazil ve čtvrtek 10. září v 16 hodin do klubovny knihovny Smíchov (Nám. 14. října 15, 150 00 Praha 5).

Všichni by si již předem měli připravit svou 10 až 15 stránek dlouhou povídku, kterou budou v průběhu pěti setkání revidovat. A protože je to literární dílna, k textu se budou vyjadřovat vaši kolegové, kteří na schůzky také dorazí. I proto je nutné, aby zájemci poslali své výplody na adresu Míly Lince lincm@mlp.cz, který je rozešle na adresy všech ostatních zúčastněných.

Z očividných důvodů je kapacita workshopů omezena, a proto organizátoři akce vyzývají k pohotovosti.

„Budete-li mít jakýkoliv dotaz, nebojte se optat na emailu lincm@mlp.cz ,“ uzavírá Míla Linc svou pozvánku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mistři písmen, učni slov – druhé kolo