Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Mirek Topolánek bude přednášet na VŠE

Zuzana Černá

Zuzana Černá

27. 8. 2010

Bývalý ministerský předseda Mirek Topolánek se od nového akademického roku stane novou posilou Národohospodářské fakulty na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze. Po dlouhodobé spolupráci se domluvil s bývalým děkanem Narodohospodářské fakulty Jiřím Schwarzem. Ten v minulosti působil jako člen expertní skupiny NERV. Uvádí to na svém webu časopis Týden.

Studenti mají spadeno hlavně na Topolánkovy zkušenosti, Zdroj: telegraph.co.uk

Duo Topolánek-Schwarz by měl vyučovat předmět Ekonomie veřejného sektoru. Ústředním tématem zřejmě bude to, jak rozhodnutí politiků ovlivňuje chování ekonomiky. Přednášet studentům přitom chtějí oba najednou. „Chceme navzájem polemizovat a doplňovat se. Tohle v Česku ještě nikdo nedělá,“ komentuje nový styl výuky Schwarz.

Podobnou teorii však už razí na Fakultě sociálních věd, kde mediální historik Petr Bednařík s děkanem fakulty Jakubem Končelíkem přednáší společně Dějiny masových médií. Studenti takové inovace vítají a hodnotí velmi pozitivně. Nejen, že se tak dozví víc a poutavější formou, ale občasné vtipkování mezi oběma pedagogy jim nedovolí vykládanou látku zapomenout.

Podle reakcí v diskusi na informačním webu studentů VŠE se mladí ekonomové na Topolánka většinou těší. Honza píše, že „čím víc lidí z praxe na úkor čistých akademiků, tím lépe“, a doplňuje ho další diskutující: „Ať je jaký je, tak už jen tím, že se pohyboval v tom prostředí, v jakém se pohyboval, tak musel získat spoustu hodnotných znalostí a zkušeností, které může předat dál“. Naopak uživatel VP si myslí, že by politici „vůbec učit neměli“ a podivuje se nad jejich podílem mezi tamními studenty.

Topolánek  do letošního dubna šéfoval občanským demokratům, kdy ho sestřelily výroky o homosexuálech a Židech. O premiérské křeslo přišel už loni na jaře poté, co mu sněmovna vyslovila nedůvěru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mirek Topolánek bude přednášet na VŠE