×
TOPZINE.cz

Mirek Topolánek bude přednášet na VŠE

Bývalý ministerský předseda Mirek Topolánek se od nového akademického roku stane novou posilou Národohospodářské fakulty na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze. Po dlouhodobé spolupráci se domluvil s bývalým děkanem Narodohospodářské fakulty Jiřím Schwarzem. Ten v minulosti působil jako člen expertní skupiny NERV. Uvádí to na svém webu časopis Týden.

Studenti mají spadeno hlavně na Topolánkovy zkušenosti, Zdroj: telegraph.co.uk

Duo Topolánek-Schwarz by měl vyučovat předmět Ekonomie veřejného sektoru. Ústředním tématem zřejmě bude to, jak rozhodnutí politiků ovlivňuje chování ekonomiky. Přednášet studentům přitom chtějí oba najednou. „Chceme navzájem polemizovat a doplňovat se. Tohle v Česku ještě nikdo nedělá,“ komentuje nový styl výuky Schwarz.

Podobnou teorii však už razí na Fakultě sociálních věd, kde mediální historik Petr Bednařík s děkanem fakulty Jakubem Končelíkem přednáší společně Dějiny masových médií. Studenti takové inovace vítají a hodnotí velmi pozitivně. Nejen, že se tak dozví víc a poutavější formou, ale občasné vtipkování mezi oběma pedagogy jim nedovolí vykládanou látku zapomenout.

Podle reakcí v diskusi na informačním webu studentů VŠE se mladí ekonomové na Topolánka většinou těší. Honza píše, že „čím víc lidí z praxe na úkor čistých akademiků, tím lépe“, a doplňuje ho další diskutující: „Ať je jaký je, tak už jen tím, že se pohyboval v tom prostředí, v jakém se pohyboval, tak musel získat spoustu hodnotných znalostí a zkušeností, které může předat dál“. Naopak uživatel VP si myslí, že by politici „vůbec učit neměli“ a podivuje se nad jejich podílem mezi tamními studenty.

Topolánek  do letošního dubna šéfoval občanským demokratům, kdy ho sestřelily výroky o homosexuálech a Židech. O premiérské křeslo přišel už loni na jaře poté, co mu sněmovna vyslovila nedůvěru.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..