Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Míra Hejda není jen TV Óčko

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

1. 12. 2010

!EXKLUZIVNĚ!Míra Hejda je oblíbeným televizním moderátorem, ale není pouze jím. Stíhá mnoho věcí najednou, jak vyplívá i z rozhovoru. A zítra, 2. prosince 2010, ho můžete vidět na předávání Hudebních cen TV Óčko.

foto Míra Hejda

Míra Hejda a Lucie Bílá, Foto: Jan Ráček (Public TV)

Míra Hejda, tvář nejedné televize a tvář rádia či oblečení. Plzeňák, kterému se v životě daří. Ale je to skromný a sympatický člověk. Mohl by se tvářit nafoukaně či povýšeně. Ale už fakt, že při studiích pracoval v občerstvení, napoví, že jde o zcela normálního kluka. Dnes se pro Topzine.cz rozpovídal.

Ahoj Míro, naši čtenáři tě znají především z TV Óčko, co vše ještě stihneš mimo televize?

Na Óčku už jsem asi sedm let, to je pravda. Byla to vlastně první pražská televize, která mi tehdy dala šanci, a to se nezapomíná. Pár let zpět jsem pak odběhl ještě na moderování Vyvolených na jinou televizi. Dneska mám pravidelně Óčko, moderuji na rádiu Kiss Proton, kde jsem také jako programový ředitel, a mám svůj pořad Public limuzína. Takže na otázku, co stihnu mimo, to se odpovídá lehce. Občas se i najíst. (smích)

Slyšel jsem, že máš začít stavět, prozradíš kde a jak honosné sídlo to bude?

Tak to je spíš takový sen. Ale určitě se nejedná o honosné sídlo, chci dům, kde mi bude dobře, a je podle mě jedno, kolik to stojí. Přeci jen je mi 27, takže se nikam neženu. Ale baví mě to plánovat, kreslit a vymýšlet. I proto do toho chci jít.

Vím, že jsi byl tváří nejmenované značky oblečení, stále jí jsi?

Ano, už spolupracujeme sedm let. Teď se otevírá mnoho dalších obchodů, takže na Vánoce lidé nezmrznou, to je dobře. Ale nebudu (jmenoval značku) jmenovat, když se bavíme o nejmenované značce. (smích)

Limuzína Public… To byl tvůj nápad, nebo jsi odpověděl na nabídku?

To bylo po reality show Vyvolení a v tzv. ekonomické krizi. Hodně televizí přestalo vyrábět a já věděl, že chci dělat práci moderátora. Takže jsem našel partnera a spustili jsme takový test. V plánu bylo asi 12 dílů, jen tak pro zkušenost. Minulý týden jsme oslavili se stovkou celebrit dvouleté výročí pořadu. Byl to hezký zážitek.

foto Míra Hejda

Míra Hejda, Foto: Jan Ráček (Public TV)

Čtenářky jistě bude zajímat tvůj stav, jsi svobodný? Zadaný?

Svobodný, ale zadaný a s úvěrem, prostě nic zajímavého. (smích)

Jaké ženy upřednostňuješ, chytré, nebo krásné?

Myslím, že tohle je v chlapovi asi dané. Láká ho ta krása. U mě to vždy bylo naopak. Byl jsem v tohle vždy divnej, ale nafintěné zlatokopky mě děsí. Mám rád ženy hodné, milé, chytré, ale klidně i krásné.

Jsi spíše Plzeňák, nebo Pražák? Jednoduché zjištění: Slavia Praha, nebo Viktoria Plzeň?

Jednoznačně ligový rekord týmu FC Viktoria Plzeň.

Jak se vám daří v plzeňském rádiu, kde jsi šéfem?

Musím říct, že mě to těší. Ač je to hodně mravenčí práce, potěšit nejlépe každého posluchače, daří se nám. Za dva roky jsme zvedli poslechovost o polovinu. To je pro nás hezký motor neboli důvod jít do práce i druhý den. Když člověk ví, že to má smysl, jde to o moc lépe.

Zítra proběhne vyhlášení cen TV Óčko v Praze, budeš přítomen?

Určitě budu, je to jedna z největších hudebních událostí roku a je za tím mnoho práce. Loni jsem akci s Lenny moderoval, takže teď si půjdu odpočinout. Už se těším. Jen předám sošku za Objev roku a hurá na super koncerty a řízek na rautu.

Oblíbený hudební interpret je?

Divokej Bill a Tomáš Klus, ale je jich určitě víc.

Nevadí ti dojíždět Plzeň – Praha?

Člověk si zvykne, nevadí mi to. Přeci jen tu mám rodinu, přátele. Když potřebuju být v Praze, jsem tam. Je to kousek.

Jezdíš někdy MHD? A jestlli ano, jezdíš někdy na černo?

To už jsem si za 600 jednou taky vyzkoušel. Jezdím ale v podstatě jen autem. Lenost je hrozná věc. (smích)

Čteš Topzine.cz?
Je to součást mé práce, mít informace. Takže samozřejmě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Míra Hejda není jen TV Óčko