Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Mini notebook alias netbook vás jistě mile překvapí

FOTO: NetbookPředstavujeme vám malé a praktické přenosné mini počítače – netbooky, které díky své nízké hmotnosti a malé velikosti můžete nosit v kabelkách a používat pro práci na cestách. Samozřejmě se hodí i pro pány. Zjistěte více informací.

FOTO: Netbook

Netbook, Zdroj: arstechnica.com

Netbook je tedy prostorově nenáročný mini-PC, který je podstatně menší než klasický notebook. Tyto mini počítače se zaměřují na mobilitu, poskytnutí přístupu k internetu, upřednostňují nízkou váhu, spotřebu i cenu.

A orientují se především na práci na cestách, kdy potřebujete vykonávat své každodenní kancelářské povinnosti, být v kontaktu s kolegy a zároveň cestovat. Vhodné jsou i pro studenty.

FOTO: Netbook

Porovnání velikosti netbooku s klasickými notebooky, Zdroj: cnet.com

Netbooky jsou praktické a obzvláště vynikají svojí nízkou spotřebou, díky které vydrží dlouho pracovat (až 10 hodin). Kromě malých rozměrů a nízké váhy (0,9 – 1,5 kg) jsou také výhodné velice přijatelnou cenou, ta se pohybuje v rozmezí 5 – 15 tisíc korun. Takže i méně movití zájemci mohou vlastnit přenosný počítač vhodný na cesty.

Netbooky používají méně náročné operační systémy (zpravidla Linux, Windows XP) s procesory s nízkým odběrem elektrické energie, jako je Intel Atom. Však vzhledem ke svým malým rozměrům a hmotnosti nemají CD-ROM a ani DVD-ROM (prodáváno jako příslušenství). A celodenní práce na nich, právě kvůli rozměrům, nemusí být příliš komfortní.

FOTO: Netbook

Netbooky, Zdroj: blissfullydomestic.com

První netbook byl uveden na trh v roce 1997 modelem HP Omnibook 800 CT se systémem Windows 95, avšak samotný termín netbook použila poprvé v roce 1999 firma Psion.

Výrobci prodávají netbooky v různých barvách a ke všemu pro ně nabízejí různý styling. Ať už to jsou styly samotných mini-počítačů, nebo pro ně přesně na centimetr připravované skiny. A co je to skin? Speciální nalepovací folie s různými motivy, např. přírody, zvířat, pláží, palem, grafitů atd. Tyto skiny si můžeme obměňovat a snadno kombinovat s oblečením, kabelkou či taškou na notebooky, prostě k čemukoliv.

FOTO: Netbook-skin

Skin netbooku, Zdroj: ictblog.it

Netbook je prostě super věc, můžete ho vzít kamkoliv, nepřekáží a hodí se jak na firemní schůzku, tak na oběd s kamarádkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mini notebook alias netbook vás jistě mile překvapí