Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mindless Self Indulgence v překladu neznamená bezduché sebeuspokojování. Je to spíš šílenství!

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

17. 8. 2009

Může se zdát, že tohle opravdu není hudba pro všechny. Možná musí být posluchač aspoň zlehka ujetý, aby se zaposlouchal do šíleného elektronického punku, který oni sami nazývají spíš jako industrial jungle pussy punk a který občas zarazí, občas až vyděsí. Není to ale nutností. Tahle podivná partička může klidně nadchnout i příznivce mainstreamu. Kritici je častěji hodnotí jako „nevyspělé až krajně dětinské“, fanoušci je ale zbožňují. Kapela zřejmě opravdu nejlépe sedne lidem, kteří nemají předsudky vůči jakkoli bezduchému sebeukájení, jinak řečeno masturbaci, teploušům, děvkám a jiným lechtivým motivům, které se objevují u Mindless Self Indulgence tak často.

Kapela se dala dohromady v roce 1997 v New Yorku a od té doby si získává své fanoušky po celém světě. Jejich vystoupení bývají pobuřující a nezřídka se z nich stává docela adrenalinová a nebezpečná zábava.  Pro řadového fanouška, který přijde na koncert, existuje možnost stát se přímo na pódiu obětí holícího strojku a dozvědět se, že jste nemožný idiot, zatímco zpěvák bude nadšeně řvát do mikrofonu Shut me up! Už jen první dojem z vzhledu členů kapely člověka docela šokuje. Ani rozdělení rolí není zcela typické. Za bicí soupravou sedí blonďatá Kitty a s basovkou si bláznivě pohrává Lyn-Z, zatímco zpěv a mordování fanoušků má na starosti Jimmy Urine . Za zády mu na kytaru hraje Steve, Right?. Všichni s výrazy šíleného uspokojení ve tváři.

Název Mindless Self-Indulgence je odvozen od titulu dřívějšího sólového alba Jimmyho Urina. První společné album Tight vyšlo roku 1999. Další rok po něm následovalo Frankenstein Girls Will Seem Strangely Sexy (obvykle se tento šíleně dlouhý název zkracuje na pouhé FGWSSS či Frankenstein Girls).

You’ll Rebel to Anything na sebe nechalo čekat poměrně dlouho. Přišlo na řadu až v roce 2005 po několika veleúspěšných singlech a účinkováním s hvězdami jako jsou například skupiny System of a Down, Korn, Radiohead, The Cure, The Pixies, Rammstein nebo Marilyn Manson. Koncertní tour spojili i se skupinou My Chemical Romance. Možná to bylo nejen proto, že se frontman skupiny Gerard Way nedávno oženil s baskytaristkou  MSI, Lyn-Z.

V roce 2007 dokonce zavítali do pražské Lucerny. Zatím poslední album spatřilo světlo světa na jaře 2008. Je stejně šílené jako ty předchozí a nese jednoduchý název – If. Je vidět, že tihle blázni jen tak lehce nedospějí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mindless Self Indulgence v překladu neznamená bezduché sebeuspokojování. Je to spíš šílenství!