Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Milujete město Oděsa? Jeho nové logo vás přesvědčí, že ano

Redakce

Redakce

5. 9. 2012

FOTO: Užití nového loga města OděsyRodiště maršála Malinovského potvrzuje svou identitu zbrusu novým logem. Moderní vzhled spojující tradiční symboly s aktuálním designem navrhla skupina ruských designérů, jejíž klíčovou osobností je Artemy Lebeděv.

FOTO: Užití nového loga města Oděsy

Nové logo města sluší kávě i čokoládce. Zdroj: artlebedev.com

Nové logo Oděsy nahrazuje původní z roku 2008 s usmívajícím se sluncem na bílém pozadí, které bylo odsouzeno jako zastaralé a nedostačující. Byla proto vyhlášena soutěž, ve které přístav na Černém moři vsadil na své tradiční symboly a vybral logo spojující motiv kotvy ze znaku města a srdce.

OBR: Dívka z Oděsy

Logo města může být použito například na oblíbených taškách.

Aktuální logo pokřtěné v červnu navrhl Artemy Lebeděv spolu se svým designerským týmem. Jeho studio, nazvané Art Lebeděv, má na kontě například grafickou prezentaci moskevského Bolšoja Těatru, restaurace Grand Imperial v Moskvě, společnosti Metrostroj a další typografické projekty.

Pod značkou Art Lebeděv pracuje také na internetových stránkách a věnuje se i produktovému designu. Pozornost blogerů na celém světě si získala klávesnice Optimus Popularis, která umožňuje libovolné nastavení i označení jednotlivých kláves.

OBR: Logo odkazuje na historii i současnost města jako přístavu

Logo odkazuje na historii i současnost města jako přístavu

Designéři vycházeli z motivu kotvy, odkazujícího přímo na fakt, že Oděsa je přístav, a spojili jej se srdcem připomínající jeho atraktivitu. Během procesu návrhu vytanuly další vizuální souvislosti, například maják, váza, či mořská vlna. Postupným precizováním ideje vzniklo moderní logo. Město získalo prezentaci, která přitáhne pozornost. Působí aktuálně, nevtíravě a vkusně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milujete město Oděsa? Jeho nové logo vás přesvědčí, že ano