Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Milovníci plyšových medvídků, spojte se. Přichází Jana Minaříková

Petra Červená

Petra Červená

16. 10. 2010

FOTO: kolekce K zachumlání od Jany MinaříkovéNeděste se, žádná podivná politická agitace se na vás nechystá. To jen výtvarné vyjádření módní návrhářky Jany Minaříkové často zabloudí za hranice všednosti. Čeká na vás bláznivá jízda podzimní a zimní módou a těsně před cílem si dáme rychlou odbočku za slunečnými dny letošního léta, které tak snadno přenechalo místo mlhám, dešti a nízkým teplotám.

FOTO: Kolekce Vítr od moře od Jany Minaříkové

Kolekce Vítr od moře, Foto: Ivo Minařík

I když Jana Minaříková dokončila studium oděvního návrhářství na Technické univerzitě v Liberci v letošním roce, má za sebou už celou řadu projektů a výstav. Pokud pátráte v paměti, zda jste náhodou její tvorbu někde nezahlédli, možná vám napoví dubnový veletrh CODE:MODE 2010. Ale jestli je pro vás jméno této mladé návrhářky jedna velká neznámá, mohou následující řádky plnit funkci jakési módní seznamky.

FOTO: Kolekce Cyto-ready od Jany Minaříkové

Kolekce Cyto-ready, Zdroj: minarikova.com

Jana Minaříková se představuje

„Pro nedokonalé ženy, které si neuvědomují, že je to normální. Všem, kteří rádi čtou pohádky, ale nechtějí jim věřit. Chytrým, schopným a ustrašeným. Lidem, kteří potřebují chytit za ruku, ale stydí se za to. Dospělým slečnám, co se v noci samy bojí,“ odhaluje Jana na webových stránkách, pro koho je její móda určena. A je snad možné se v těchto větách nenajít?

FOTO: Kolekce podzim/zima 2010/11 od Jany Minaříkové

Nejnovější kolekce podzim/zima 2010/11, Foto: Ivo Minařík

V čem se na podzim odhalíme?

„Právě jsem dodělala novou menší kolekci na podzim a zimu. Kolekce je protentokrát především pohodlná, běžně nositelná, z kvalitních materiálů. Hlavní práce je s detailem a kontrastem,“ říká Jana.

Pro focení kolekce použila šperky od Petra Šťastného. V podzimní sezóně nás v Janině podání zcela mine barevná smršť, ostatně jako u většiny návrhářů. Zato nastane čas na hry se střihy. A teprve v této fázi končí útoky nudy na naše šatníky.

FOTO: Kolekce podzim/zima 2010/11 od Jany Minaříkové

Nejnovější kolekce podzim/zima 2010/11, Foto: Ivo Minařík

Tmavý kabát by neměl doma chybět žádné z nás pro jeho snadné kombinování s výraznými barvami. Máme-li ale omezení v barevnosti, proč alespoň nepozvednout detaily například v podobě cik cak zapínání? A co takhle krátké pouzdrové šaty s kontrastní červenou na bocích, která zaručeně přitáhne pozornost kolemjdoucích?

Patříte mezi vyznavačky sukní, ale nemůžete se rozhodnout, zda si vzít mini nebo zvolit raději délku ke kolenům? Jana vám toto dilema ulehčila modelem sukně se sklady, u které propojila obě varianty.

FOTO: Minikolekce K zachumlání od Jany Minaříkové

Kolekce K zachumlání, Zdroj: fler.cz

Do čeho se na zimu zahalíme?

Úžasně praštěná minikolekce K zachumlání je pro ženy s nadhledem, kterým nevadí sem tam vykukující plyšoví medvídci z oděvu. Tričko z bavlněného úpletu je na předním díle zdobeno asymetrickým švem a na pravém boku nepřehlédnutelnou poznávací značkou v podobě malého roztomilého míši.

U hnědého hřejivého svetru vás do očí praští a možná úsměv vykouzlí tři plyšový medvídci, které tentokrát Jana umístila na límec. Rozšíří-li vaše oči zorné pole, objeví nabrané rukávy a saténovou mašličku na podlouhlém výstřihu.

FOTO: kolekce K zachumlání od Jany Minaříkové

Plyšoví medvídci kam se podíváš, Zdroj: fler.cz

Krátká huňatá bunda s rukávy netopýřího střihu a s nezbytnými plyšovými medvídky našitými na zadním díle, graduje k poslednímu kousku. Tím je dlouhý flaušový kabát zevnitř pošitý kupou medvídků nejrůznějších tvarů a velikostí. A aby toho nebylo málo, jeden na vás vykoukne i z rukávu.

Nejdříve vznikla v Čechách cestovní kancelář, která vašeho plyšového miláčka povozí po památkách, a nyní si můžete plyšáka vozit sami. Navždy a rozhodně laciněji.

FOTO: Kolekce Dveře do léta od Jany Minaříkové

Kolekce Dveře do léta, Zdroj: minarikova.com

Dveře do léta

Ty se již definitivně zabouchly a dokonce bych řekla, že když kolem nich projdete, bude se i místy zvedat prach. Jak dlouho to je, co bylo možné vyjít ráno z bytu bez bundy a v lehkých vzdušných šatech s asymetrickým střihem na jedno rameno a na levém boku s řasením vytvářejícím dojem slunečních paprsků, které míří na vodní hladinu?

Do kolekce Dveře do léta patří také výrazné šaty, jejíž sukně nápadně připomíná vějíř.

FOTO: Kolekce Cytosyrmos od Jany Minaříkové

Kolekce Cytosyrmos, Zdroj: minarikova.com

Na starších kolekcích jako Cytosyrmos nebo Cyto-ready se Jana vyloženě výtvarně vyřádila, nejen na důmyslně propracovaných střizích, ale zejména využitím netradičně vzorovaných látek.

U některých návrhů podlehla návrhářka vábení vnímat látku jako prázdné plátno a pokreslila jej. A o takových šatech se nedá mluvit jinak než jako o vydařeném výtvarném kousku.

FOTO: Kolekce Co zbylo v síti od Jany Minaříkové

Sukně a tričko s květinami, Zdroj: minarikova.com

Co zbylo v síti

Závěrem něco pro ty z nás, které se odmítají smířit s příchodem podzimu. Nachytejte si do síťky poslední letní květiny. Budou se hodit pro vaše oblečení. Nevěříte? Jana navrhla úzkou džínovou sukni, kde světle modrý tyl vytváří lehce nabraný balónový střih, kterému napomáhají i uvnitř zachycené oranžové květy.

K mání je i varianta tílka s možností převázat pod prsy stužkou a nebo trička s lístky růží na rukávech. Po virtuální procházce Janinými kolekcemi nebudu možná jediná, kdo se ohlédne po svého šatníku a jednoznačně dojde k závěru, že: „Zase nemám co na sebe…“

FOTO: Kolekce Turecké slunce od Jany Minaříkové

Vzpomínka na léto ze starší kolekce Turecké slunce, Zdroj: minarikova.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milovníci plyšových medvídků, spojte se. Přichází Jana Minaříková