Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Miloslav Stingl exoticky a s královnou krásy pokřtil novou knihu

Redakce

Redakce

10. 12. 2011

FOTO: Miloslav StinglZhruba po roce se opět křtil nový titul známého českého spisovatele, cestovatele, etnografa a čestného náčelníka indiánského kmene Kikapú Miloslava Stingla. Novou knihu pojmenoval Ostrovy krásy, lásky a lidojedů.

FOTO: Miloslav Stingl

Miloslav Stingl s Tomášem Hanákem a královnou krásy, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Aktualizované a komentované vyprávění o krásách a tajích Tahiti, Samoy, Nového Zélandu, Markéz a Velikonočního ostrova je označováno jako díl první. K němu autor přislíbil napsání dílu druhého, který bude pojednávat o cestách Melanésií a Mikronésií.

Křtu v Knihkupectví Academia na Václavském náměstí se ujal herec a moderátor Tomáš Hanák s humorem sobě vlastním. V předvánočním čase Miloslav Stingl do centra Prahy vnesl alespoň na chvíli kouzlo a romantiku Tichomoří v podobě svých hostů, domorodých tanečníků Rapa Nui z Velikonočního ostrova. Ti na úvod v omezeném prostoru zatančili krátký tanec.

Čtěte také: Miloslav Stingl: Některé kmeny mi nabízely, abych pozoroval jejich sexuální akt

Pro křest samotný Stingl zvolil opravdu neobvyklý nástroj – kokosový ořech. Rozlousknout takový oříšek není úplně snadné, přizval si tedy na pomoc odbornici, a to královnu krásy Velikonočního ostrova. Ta jej obratně otevřela, kokosovým mlékem pokropila knihu a zazpívala domorodou píseň.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miloslav Stingl exoticky a s královnou krásy pokřtil novou knihu