Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Miloš Meier odstartoval originální turné bubenických workshopů

Martin Palounek

Martin Palounek

12. 2. 2011

FOTO: Miloš MeierVe čtvrtek 10. února 2011 vyrázil bubeník Miloš Meier do Rakovníka na první část svého turné nazvaného Drumming Syndrome. Jedná se o sérii bubenických workshopů, která skončí v sobotu 4. června v Hradci Králové.

FOTO: Miloš Meier

Miloš Meier, Foto: Eva Makovská

Miloš Meier není v pořádání bubenických workshopů žádný nováček. Kromě aktivního hraní věnuje velkou pozornost hudebním klinikám a seminářům, kterých se hojně účastní. Jako příklad můžeme uvést bubenický festival v Nizozemsku v roce 2010. Tradičně se u hudebních seminářů jedná spíše o jednorázové záležitosti. Namísto toho se však Miloš rozhodl uspořádat hned celé turné akcí tohoto typu.

Začátek turné byl naplánován na únor, kdy je obecně málo koncertů. Do konce března proběhne celkem dvanáct workshopů, pět dalších bude následovat mezi dubnem a červnem. Jednotlivé semináře budou dvouhodinové, na začátku bude Miloš prezentovat díla, na jejichž vzniku se podílí. Jednak půjde o skladby z nové desky Michala Pavlíčka, dále pak o metalové doprovody, které Miloš hraje v kapele Dymytry.

Samozřejmě dojde i na bubenická sóla a charakter workshopu doplní výklad o vybavení, muzikantských zkušenostech a dalších zajímavostech. V závěru bude prostor i pro dotazy a případnou diskuzi.

Miloš Meier se narodil v roce 1984 v Jihlavě. Do studia se vydal poprvé ve třinácti letech s kapelou Invasion To Privacy. Absolvoval konzervatoř a začal hrát v řadě skupin, napřílad Judas Priest Revival, Deklarace X nebo Mayday. V devatenácti letech prošel konkurzem do obnovených B.S.P., se členy této kapely spolupracuje dodnes. Aktuálně působí v projektech Kamil Střihavka & Leaders!, Michal Pavlíček Trio a hosté, Bass Fake a Dáma s kaméliemi. Je firemním hráčem značek Tama, Meinl a Balbex.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miloš Meier odstartoval originální turné bubenických workshopů