Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Miloš Forman na DVD: Intimity, myšlenky a touhy

Jiří Hannich

Jiří Hannich

24. 2. 2010

milos-formanJe uznávaným filmovým režisérem, má doma dva Oscary. Tentokrát se však Miloš Forman neocitá za kamerou, nýbrž před ní. Jeho otevřená zpověď s názvem Miloš Forman: Co tě nezabije…, doplněná o postřehy hereckých hvězd Hollywoodu, právě vychází na DVD.

Režisér Miloš Forman, Zdroj: distributor filmu

Režisér Miloš Forman Zdroj: distributor filmu

Formanovy filmy daly svým divákům mnohé. Cítíme se trapně za naše rodiče v konfrontaci s obrazem socialistické společnosti (Lásky jedné plavovlásky, Hoří, má panenko), mrazí nás v zádech při Salieriho intrikách vůči Mozartovi (Amadeus), tajně fandíme rebelství Larryho Flinta (Lid versus Larry Flint) a také už víme, že blázinec není žádná legrace (Přelet nad kukaččím hnízdem).

Dokument Miloslava Šmídmajera se však netýká jen Formanovy tvorby. Slavný režisér zde popisuje své životní peripetie: hořkosti dětství, emigraci do USA, vztah k rodině, osobní význam svobody. Snímek vznikal v průběhu pěti let a natáčel se v New Yorku, Connecticutu, Paříži, Valencii, Madridu, Praze a na dalších místech České republiky.

Díky pestré nabídce bonusů uvidíte záznam z oslavy Formanových narozenin, slavnostní premiéru Amadea či záběry z natáčení pohádky Peklo s princeznou, kde si Forman zahrál. Extra přídavek představují rozhovory s Louise Fletcher, Woody Harrelsonem, Annette Bening a dalšími slavnými spolupracovníky Miloše Formana.

Žánr: Dokumentární

Stopáž: 100 minut

Režie: Miloslav Šmídmajer

Obsazení: Miloš Forman, Petr Forman, Michael Douglas, Natalie Portman aj.

Zvuk: česky, anglicky (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Rozhovory s herci, slavnostní premiéra Amadea – 2002, narozeniny – 2007, natáčení Pekla s princeznou, fotogalerie, filmografie Miloše Formana, dokumenty Miloslava Šmídmajera

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miloš Forman na DVD: Intimity, myšlenky a touhy