Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Milionář z chatrče Danny Boyle chystá nový film. Zlodějské drama ve stylu Trainspottingu

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

11. 5. 2011

Pověst kultovního režiséra si Danny Boyle vysloužil v podstatě ihned na začátku kariéry. Přízeň fanoušků v posledních letech okořenil také úspěch při udílení prestižních filmových cen. S cejchem oscarového režiséra se nyní pouští do dalšího filmu, zlodějského dramatu Trance.

Jenom nadechnout se nad hladinou, Zdroj: distributor filmu

Boyle se v novém tisíciletí dočkal zaslouženého úspěchu. Jeho Milionář z chatrče posbíral zlaté plešouny v obou hlavních kategoriích, 127 hodin zase slavilo velký úspěch na filmových festivalech. Tyto úspěchy mu zajistily pozici hlavního kreativního tvůrce úvodního ceremoniálu letní olympiády v Londýně, která se bude konat v příštím roce. Ještě před ní si ale střihne drama z prostředí zlodějského gangu Trance.

V něm asistent z aukčního domu naplánuje dokonalou loupež a s pomocí zkušené skupiny zlodějů se chystá tuto loupež uskutečnit. Nehoda a následná ztráta paměti ale zlodějské skupině překazí plány. Mozek celé operace přijde o celou naplánovanou akci, kterou se z něj bude snažit dostat najatá hypnotizérka. O snové světy, složitou narativní strukturu a vypjaté momenty tedy očividně nebude nouze.

Natáčení započne již letos v létě a po vynucené olympijské pauze bude film dokončován pro plánované uvedení v roce 2013. Z hereckého osazenstva je v současné době v jednání nastupující hvězda Michael Fassbender (Hanební pancharti, Centurion). Sám Boyle slibuje návrat ke stylu svých prvních filmů, kterými jsou kultovní Mělký hrob a Trainspotting.

Trance

Thriller/Drama
USA / Velká Británie, 2013

Režie: Danny Boyle
Hrají: Michael Fassbender

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milionář z chatrče Danny Boyle chystá nový film. Zlodějské drama ve stylu Trainspottingu