Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Miláno představuje pro milovníky módy nákupní ráj

Redakce

Redakce

16. 7. 2010

Prada, Burberry, Dolce&Gabbana. Z výkladních skříní se na vás culí figuríny oblečené v modelech za několik tisíc euro. Avšak stačí vylézt z obchoďáku ven na ulici a už vám cpe ukecaný černoch do ruky kabelku za pár šupů, která vypadá přesně jako ta od Louise Vuittona. Vítejte v Miláně.

Zlatá pasáž, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

S Milánem je spojeno dobré jídlo a luxusní módní značky. Pokud jde o to první, ve městě se nachází nespočetné množství nejrůznějších restaurací. Ale pozor, pokud se rozhodnete zajít na večeři, nemá cenu vycházet před osmou. I tak na nás číšníci v úplně prázdné restauraci koukají jako na podivíny, kteří jedí v devět. Výborné jídlo vám to ale vynahradí, nehledě na lahodné italské dezerty.

Pokud jde o druhý bod, tedy nakupovaní, vyvstává otázka: Kam jít ukořistit nejlepší modely a za dobré ceny? Náš knižní průvodce nám hodí několik tipů na nákupy a my vyrazíme. První zastávka – Galleria Vittorio Emanuele – Zlatá nákupní pasáž. Zde ani nemáme úmysl něco kupovat, zboží značky Prada či Swarovski si prohlédneme jen z dostatečně uctivé vzdálenosti. Pasáží projdeme na Piazza del Duomo, chvíli obdivujeme nejvýznamnější památku města – Milánský dóm – a poté si to nasměrujeme do obchodního centra, který nám náš průvodce doporučuje jako místo pro rodinné nákupy.

Milánský dóm, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Ovšem zapomíná dodat, že se jedná o rodiny s příjmem mnohem vyšším, než je průměrná česká mzda. Pětipatrová budova je totiž plná oddělení nejrůznějších módních značek jako je Moschino Cheap & Chic, Tod’s či Armani. Tváříme se, že se běžně oblékáme do luxusních značek, jen zrovna dnes na sobě máme džíny a obyčejný svetr, aby se nám pohodlně cestovalo. S tímto výrazem procházíme mezi stojany, bereme do ruky boty a svetříky za stovky euro, aniž bychom dali najevo, že se nám přitom nebezpečně zvýšil krevní tlak.

Ale na podívanou už to stačilo. Teď už si chceme skutečně něco koupit. Paní na recepci v hotelu nám poradí, kam vyrazit, a tak si další den nazujeme vyleštěné kotníkové kozačky a vyrážíme na lov. Cesta vede před nevelký park s krásnými cestičkami vysypanými kamínky. Krása na pohled, ovšem jak se později ukázalo, drobný prach na černých botách zase tak krásně nevypadá. A už vůbec ne, pokud v Miláně vlezete do nablýskaného obchodu s botami. Pohledy prodavaček na naše zaprášené boty bych vám nepřála zažít. Raději si ani nic nezkoušíme a prcháme.

Milánský park, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Navíc pokud zrovna nemáte několik zbytečných tisíc na nákupy ve Zlaté pasáži, najdete v Miláně jen ty stejné obchody jako u nás doma v kterémkoliv nákupním centru.

Utahaní po celodenním chození, s několika málo úlovky za rozumné ceny, se vracíme do hotelu. Další den budeme všude vykládat, že jsme nakupovali v Miláně. Sladké tajemství, že jsme nic až tak světoborného nekoupili, si však necháme pro sebe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miláno představuje pro milovníky módy nákupní ráj