Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Milan Valenta vtrhl na hudební pole jako říční proud

Samcová Jana

Samcová Jana

6. 10. 2009

Obal CD Milan ValentaFolk-rockový písničkář Milan Valenta se po dvou letech od vydání svého posledního alba objevuje s deskou novou. Nese název Jako říční proud a trampského ducha jistě potěší.

Pokud bychom měli nové album Milana Valenty charakterizovat pouhými několika slovy, nejvýstižněji by pasovala slova „vzpomínka na tábor, trampování, večery u ohniště“. Všechny texty napříč deskou jsou protkané přírodními motivy a obligátní milostnou tematikou. Při poslechu sloky „Nad polem slunce zapadá, víno a teskná nálada, jediné, co mě napadá, je milování“ člověku skoro až naskočí husí kůže. Představa romantického posezení u praskajícího ohně je mimořádně lákavá.

Obal CD Jako říční proud

Obal CD Jako říční proud, Zdroj: milanvalenta.com

Ke spolupráci na tvorbě této desky byli přizváni Michal Ditrich (baskytara), Štěpán Smetáček (bicí), Monika Mošová (housle) a Barbara Božíková (perkuse). Tato sestava v čele s Milan Valentou tvoří dokonalou symbiózu hudebních nástrojů, působivých textů a melodického hlasu zpívajícího interpreta. Ačkoli se folk-rock zcela vymyká mainstreamové muzice, své publikum si jistě najde. Kdo by rád nezavzpomínal na kempování v přírodě, na krabicové víno a špekáčky ošlehané ohněm?

Popsanou atmosféru pomůže čtyřiapadesátiletý Milan Valenta ochutnat na křtu této desky, který se uskuteční dne 14. října 2009 v Baráčnické rychtě (Tržiště 23, Praha 1) a kmotrem alba se stane písničkář Václav Koubek. Jméno Václava Koubka je spojeno také s herectvím, režií a psaním. CD Jako říční proud je už nyní v prodeji v síti Levných knih.

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milan Valenta vtrhl na hudební pole jako říční proud