Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Milan Kohout: Provokativní performer a kritik Západu okupuje Olomouc

Redakce

Redakce

18. 5. 2012

vystavy_2012_kohout_cafe_032Olomoucké Muzeum moderního umění připravilo výstavu s názvem Milan Kohout: Performance Art jako rebelující umění. Do 22. května jsou na ní k vidění plakáty a fotografie česko-amerického provokativního umělce Milana Kohouta.

vystavy_2012_kohout_cafe_032

Plakát k akci Oprátky na prodej, Zdroj: olmuart.cz

Výstavu byste v budově muzea hledali marně: ve skutečnosti se nachází v  kavárně Café ´87, která je k muzeu přidružená. V jejím prvním patře si můžete prohlédnout několik velkoformátových plakátů, kterými autor jasně vyjadřuje své postoje k sociálním a politickým kontroverzím poslední doby.

Návštěvník si také může prohlédnout fotografie z jeho workshopů a z březnového Týdne neklidu, jehož se zúčastnil v rámci hnutí „Okupujte Olomouc.“

vystavy_2012_kohout_cafe_02

Proud to be poor, Zdroj: olmuart.cz

Milan Kohout je člověk mnoha zaměření: vystudovaný inženýr působí v současné době jako  performer, básník, spisovatel a vysokoškolský pedagog.

Kvůli svému politickému aktivismu spojenému s podpisem Charty 77 byl v roce 1986 donucen k odchodu z Československa. Získal diplom na vysoké umělecké škole v Bostonu, kde dodnes žije. Je členem umělecké skupiny Mobius.

vystavy_2012_kohout_cafe_01

Milan Kohout, Zdroj: olmuart.cz

Jeho performance vystoupení jsou zaměřena především na kritiku kapitalismu. Kohout jej považuje za nový druh totality, proti kterému je třeba bojovat stejně jako v minulosti proti nenáviděnému komunismu. Své performance předvádí po celém světě a mnohokrát byl za své provokatérství zatčen.

Milan Kohout: Performance Art jako rebelující umění

4. 4. – 22. 5. 2012

Muzeum moderního umění – Café ´87, Olomouc

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milan Kohout: Provokativní performer a kritik Západu okupuje Olomouc