Menu
TOPZINE.cz
Sport

Mikulov ovládnou cyklisté, jede se Pálavský krpál

Martin Slabý

Martin Slabý

17. 8. 2010

Pálavský krpálMilovníci cyklistiky mohou zase jednou rozehřát své miláčky na provozní teplotu a vzít je s sebou do Mikulova, kde se již tuto sobotu jede III. ročník závodu Pálavský krpál. Neváhejte a jeďte si zazávodit i vy.

Pálavský krpál

Start závodu Pálavský krpál Zdroj: Martin Haleš

Jihomoravský Mikulov bude dějištěm startu závodu Pálavský krpál poprvé, když v dosavadní historii tudy soutěžící jen projížděli. Trasa vedoucí malebnou krajinou vinařského kraje zavede závodníky dokonce i za hranice, když část trati je naplánovaná do prostředí rakouských příhraničních vesniček.

Aktivní návštěvníci budou mít na výběr dvě možnosti – buď se mohou vydat na kratší okruh o délce 36 km, nebo zvolit druhou variantu, která je o plných třicet kilometrů delší. Kdo přijede, může se setkat se známými osobnostmi z cyklistického sportu, když účast přislíbili Radomír Šimůnek ml. a Martin Bína, kteří se shodně umístili v první desítce na MS profesionálů v Táboře.

Pálavský krpál

Pálavský krpál se pojede už potřetí Zdroj: Martin Haleš

Na své si přijdou i vaše ratolesti. Během sobotního dopoledne bude odstartován speciální závod určený právě jim. V rámci doprovodných akcí si můžete zasoutěžit na veslovacích trenažérech nebo navštívit stánky s bikovým sortimentem. Na večer je pak připravena Revival Bike Party s živou hudební produkcí.

Pokud jste milovníky cyklistiky, vydejte se do Mikulova, začátek závodu je naplánován na sobotu 21. srpna v 10:30. Přihlásit se můžete i v den závodu přímo na místě v mikulovském amfiteátru od 7:00 do 9:30. Startovné v takovém případě činí 450 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mikulov ovládnou cyklisté, jede se Pálavský krpál