Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mikulášskou nadílku do Zlína nepřivezl pouze Finntroll

!FOTOGALERIE!Byla neděle, 5. prosince 2010, po celé republice se promenádovali čerti, andělé a bůh ví, kdo ještě.  A po Zlíně (kromě jiného) podivný zástup ženoucí se do Masters of Rock Café na koncert různorodé směsice skupin prezentujících vždy ten svůj kus metalového koláče. Sešla se zde skutečně zajímavá společnost jak evropská, tak i ze vzdálených a poněkud exotických destinací. A stálo za to.

Samael

Část skupiny Samael, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Přesuňme se tedy do metalového Zlína. Je něco kolem půl osmé, když na scénu přichází první skupina. Co přichází, přímo letí. A to až z dalekých Malediv. Podívaná je to skutečně zajímavá, nevím však, co mě zaujalo více, zda hudební produkce skupiny Nothnegal nebo jejich čertovsky vypadající členové. Varianta číslo dvě je správná. Pokud se jednalo o paralelu ke včerejšímu mikulášskému tématu, pak byla téměř dokonalá.

Čtvrt hodinu před osmou přichází na řadu estonští Metsatöll a publikum se pomalu ale jistě schází k hudebnímu svátku. Ani tato skupina nezklamala. Na tomto místě bych obzvlášť ráda vysekla poklonu jistému Laurimu, který ve skupině očividně zastává funkci hráče na všechno (kytara, akustická kytara, flétna a další podivné nástroje, jejichž názvy bohužel do češtiny přeložit mnohdy ani nedokážu).

První část fotogalerie –  Masters of Rock Café bavili Nothnegal, Metsatöll a Rotting Christ

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mikulášskou nadílku do Zlína nepřivezl pouze Finntroll