×
TOPZINE.cz

Mikulášskou nadílku do Zlína nepřivezl pouze Finntroll

!FOTOGALERIE!Byla neděle, 5. prosince 2010, po celé republice se promenádovali čerti, andělé a bůh ví, kdo ještě.  A po Zlíně (kromě jiného) podivný zástup ženoucí se do Masters of Rock Café na koncert různorodé směsice skupin prezentujících vždy ten svůj kus metalového koláče. Sešla se zde skutečně zajímavá společnost jak evropská, tak i ze vzdálených a poněkud exotických destinací. A stálo za to.

Samael
Část skupiny Samael, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Přesuňme se tedy do metalového Zlína. Je něco kolem půl osmé, když na scénu přichází první skupina. Co přichází, přímo letí. A to až z dalekých Malediv. Podívaná je to skutečně zajímavá, nevím však, co mě zaujalo více, zda hudební produkce skupiny Nothnegal nebo jejich čertovsky vypadající členové. Varianta číslo dvě je správná. Pokud se jednalo o paralelu ke včerejšímu mikulášskému tématu, pak byla téměř dokonalá.

Čtvrt hodinu před osmou přichází na řadu estonští Metsatöll a publikum se pomalu ale jistě schází k hudebnímu svátku. Ani tato skupina nezklamala. Na tomto místě bych obzvlášť ráda vysekla poklonu jistému Laurimu, který ve skupině očividně zastává funkci hráče na všechno (kytara, akustická kytara, flétna a další podivné nástroje, jejichž názvy bohužel do češtiny přeložit mnohdy ani nedokážu).

První část fotogalerie –  Masters of Rock Café bavili Nothnegal, Metsatöll a Rotting Christ

[album:

Po vystoupení skupiny Metsatöll dostala pódium v područ banda ze slunného Řecka – Rotting Christ. I přesto, že se nejedná o zástupce temné severské produkce, místo v Masters of Rock Café si jistě získali.

Po Rotting Christ už prostor získali následovatelé industriální black metalové školy, švýcarští Samael. Publikum jim patřilo téměř hodinu a pokud měl někdo rozpálit diváky před závěrečnými Finntroll, tohle byla jistě skvělá volba. Bylo to energické, tajemné, místy divoké a rozhodně s velikým nábojem.

Druhá část fotogalerie -vystoupení skupiny Samael a Finntroll

[album:

Dvacet minut před jedenáctou hodinou večerní se konečně ke slovu dostali také očekávaní Finntroll a následující hodinu a kousek servírovali písně jednak z nejnovějšího alba, ale také z alb předchozích. Někdy v půli jejich vystoupení zazněla rovněž proslulá skladba Trollhammer nebo také píseň o černých horách Svartberg.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..